Strona główna/Urząd/Aktualności/Gry i graczki na Familokach

Gry i graczki na Familokach

Aktualności 10 Sierpnia 2017

9 sierpnia na placu rekreacyjnym na Familokach odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Jak to się kiedyś robiło...”, poświęcone dawnym grom i zabawom.

 

Tego dnia, nikt, kto zdecydował się przyjść na plac rekreacyjno-wypoczynkowy na czerwieńskim osiedlu Familoków, nie mógł narzekać na nudę. Od godziny 12.00 do 16.00 na wszystkich czekała moc atrakcji sportowych. Uczestnicy „gier i graczków” zorganizowanych na osiedlu, poznali dawne śląskie zabawy, o których niektórzy usłyszeli po raz pierwszy. Tradycyjny cymbergaj, kulanie felgi, mopej – czyli zabawy naszych rodziców i dziadków, tym razem wypełniły czas dzieciom, które – jak same przyznały – dotychczas nie miały okazji pobawić się w nie. Okazało się także, że na przestrzeni lat gry te wcale nie straciły na atrakcyjności. Wręcz przeciwnie – na pozór zapomniane, odkryte na nowo, sprawiły jeszcze większą frajdę. Plac rekreacyjny szybko wypełnił się najmłodszymi, którzy chcieli spróbować swoich sił w proponowanych zabawach. Dopingowali ich rodzice, którzy doskonale znali „odkurzone” przez organizatorów gry. Nie zabrakło także czegoś dla miłośników bardziej ekstremalnych zajęć. Po czujnym okiem instruktora Tomasza Wieczorka ze Stowarzyszenia Rolki Rybnik, który służył pomocą oraz cennymi wskazówkami, młodzi rolkarze poznali zarówno podstawowe zasady jazdy, jak i tajniki bardziej niebezpiecznych manewrów.

 

Wszyscy, którzy nie mogli uczestniczyć w środowych zabawach na Familokach, albo po prostu chcieliby wziąć w nich udział raz jeszcze, będą mieli do tego okazję w najbliższą środę w godzinach:

12.00-14.00 – gry i zabawy

14.00-16.00 – zajęcia na rolkach

 

Inicjatywa „Jak to się kiedyś robiło?” jest realizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach, jako część projektu „Inicjatywy na Familokach, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+Inicjatywy lokalne 2017.

top_baner
do góry