Strona główna/Urząd/Aktualności/Grill + Run = Fun 2014

Grill + Run = Fun 2014

Aktualności 28 Maja 2014

Grupa Biegowa Luxtorpeda oraz Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny zapraszają wszystkich biegaczy i osoby uprawiające nordic walking wraz z rodzinami do udziału w Rodzinnym Pikniku Biegowym „Grill + Run = Fun 2014”, który odbędzie się 21 czerwca w Palowicach. Hasłem, pod którym odbędzie się impreza jest „25 lat wolności to powód do biegu i radości”, a patronem honorowym zawodów jest Premier Jerzy Buzek.

Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach imprezy, trasy prowadzić będą zakątkami tzw. Pojezierza Palowickiego. W programie przewidziane są starty dla dzieci na dystansach: 100m (do 5 lat), 300m (6-7 lat), 600m (8-10 lat), 800m (11-13 lat), 1000m (14-16 lat), oraz dla dorosłych i młodzieży od 16 roku życia na dystansach: 5 i 15 kilometrów. Zawody nordic walking odbędą się na dystansie 10km.

Poza biegami, dzieci w wieku 5-13 lat mogą wziąć także udział w konkursie plastycznym organizowanym pod tym samym hasłem co piknik, czyli „25 lat wolności to powód do biegu i radości”, w którym do wygrania są bony na kurs językowy w Szkole Języków Obcych EduSmart. Pełen regulamin konkursu dostępny jest na stronie Luxtorpedy.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, będzie także klasyfikacja rodzinna, a start w biegu na najdłuższym dystansie będzie klasyfikowany także w Grand Prix Czerwionki-Leszczyn. Na mecie czekają m.in. pamiątkowe medale, kupony na kiełbasę z grilla bądź do upieczenia w ognisku. Na biegi główne obowiązuje łączny 200-osobowy limit zgłoszeń.

Biuro zawodów czynne będzie w godzinach 10:00-13:30, od 13 rozpoczną się biegi dzieci, a zawody dorosłych od godz. 14:00. Pomiar czasu wykonywany będzie przez GB Luxtorpeda i nie będzie on wykonywany za pomocą profesjonalnych chipów.

Zawodnicy powinni zgłaszać się przez formularze zamieszczone na stronie Luxtorpedy do 15 czerwca (udział w biegach dzieci jest bezpłatny, opłata za starty dorosłych wynosi 15zł) lub w biurze zawodów (w przypadku wolnych miejsc) za opłatą 30zł. Na biegi obowiązuje dwustuosobowy limit zgłoszeń; zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać pisemną zgodę rodziców.

Więcej informacji na stronie internetowej Luxtorpedy (www.gbluxtorpeda.org).

Wydarzenie współfinansowane jest z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

do góry