Strona główna/Urząd/Aktualności/Gratulacje dla finalistki plebiscytu „Położna roku”

Gratulacje dla finalistki plebiscytu „Położna roku”

Aktualności 23 Stycznia 2018

Marzena Langner-Pawliczek, mieszkanka dzielnicy Dębieńsko, położna pracująca na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala w Knurowie, zajęła III miejsce w ogólnopolskim plebiscycie „Położna na medal 2017”. Wczoraj z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny odebrała gratulacje i podziękowania.

 

Jak powiedział Burmistrz Wiesław Janiszewski, składając gratulacje: ”Jestem dumny, że mieszkanka Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny daje w swojej pracy tak niezwykłe świadectwo. Pani postawa zasługuje na szacunek i uznanie. Życzę, aby każdy dzień wypełniony wykonywaniem trudnych i odpowiedzialnych zadań, przepełniony troską i poświęceniem przynosił satysfakcję, zadowolenie oraz poczucie dobrze wybranej drogi”.

Pani Marzena pracuje jako położna od 29 lat. Wiele pacjentek zna z imienia i nazwiska. Jak wylicza, łącznie odebrała około 4 tysięcy porodów. „Obrazowo mogę powiedzieć, że to ilość porównywalna do mieszkańców mojej dzielnicy Dębieńsko” - dodaje.

Zapytana o receptę na swój zawodowy sukces, rozkłada ręce i przyznaje: „Ja po prostu wykonuję swoją pracę najlepiej jak się da i cieszy mnie to, że znajduje ona uznanie. Kiedy można, jestem ciepła i wyrozumiała, ale kiedy trzeba potrafię też wstrząsnąć pacjentką”. Praca wymaga od Pani Marzeny i jej bliskich stałej dyspozycyjności. „Nie raz w nocy zdarzało się, że mama mnie budziła i prosiła o pilne zawiezienie jej do szpitala, bo zaczyna się poród” - mówi córka Pani Marzeny, Zuzanna. „Niestety, nie mam prawa jazdy i ciągle marzę o zdobyciu tego dokumentu” - dodaje położna.

Pani Marzena cieszy się wielkim uznaniem i szacunkiem ze strony swoich pacjentek. W konkursie „Położna na medal” zdobyła aż 837 głosów, zostając najlepszą położną w całym województwie śląskim.

Wraz z plebiscytem nadeszły chwile popularności. „To miłe uczucie, kiedy tyle osób docenia moją pracę, ale trochę mnie też to przeraża. Boję się wygórowanych oczekiwań. Zamierzam jednak pracować tak, jak do tej pory. Niczego nowego nie wymyślę” – zapowiada.

W spotkaniu w Urzędzie Gminy i Miasta uczestniczyły również Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik oraz Sekretarz Gminy i Miasta Justyna Domżoł.

do góry