Strona główna/Urząd/Aktualności/Gospodynie bawią i uczą

Gospodynie bawią i uczą

Aktualności 11 Czerwca 2012

Z okazji Dnia Dziecka czuchowskie Koło Gospodyń Wiejskich sprawiło nietypowy prezent przedszkolakom z naszej gminy.

"Przygotowałyśmy przedstawienie "O Jasiu Wędrowniczku", które zaprezentowałyśmy w Przedszkolu nr 7 w dzielnicy Czuchów oraz w Przedszkolu nr 10 w Czerwionce" - mówi Celina Bluszcz, z KGW. Niedawno gospodynie gościły u maluchów z Leszczyn, tym razem postanowiły więc odwiedzić inne placówki.
Taki występ to nie lada wyzwanie – relacjonują panie z KGW, tym bardziej, że autorce scenariusza p. Czesi Achtelik przyszło wcielać się w rolę przed wymagającymi spojrzeniami wnuków. "To niezwykle miłe i wzruszające, widzieć emocje dzieci i uśmiech na ich buziach" - podsumowują gospodynie.
Bajka "O Jasiu Wędrowniczku" to dla przedszkolaków nie tylko mile spędzony czas, gospodynie zadbały, żeby przedstawienie miało walory edukacyjne.
"Jasio, którego przedszkolaki poznają na początku bajki to łobuz – rozrzuca śmieci i strzela z procy do zwierząt" - opowiadają członkinie KGW. Ale na szczęście, na swojej drodze spotyka leśniczego, który udziela mu ważnej lekcji. Leśniczy, w którego rolę wcieliła się Celina Bluszcz, zachęca do rozmowy także zgromadzone na sali dzieci - przekonuje do zachowywania ciszy i porządku w lesie, opowiada o konsekwencjach rozrzucania śmieci, zachęca do używania ekologicznych toreb, daje nawet wskazówki, jak należy się ubrać w czasie wycieczki do lasu. Taka solidna porcja użytecznych informacji odmienia głównego bohatera przedstawienia. Dzieci także deklarują, że będą dbały o środowisko.

 
do góry