Strona główna/Urząd/Aktualności/Gminny Zjazd Seniorów

Gminny Zjazd Seniorów

Aktualności 26 Lutego 2015

W minioną sobotę w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbył się Gminny Zjazd Seniorów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

 

„W ostatnich kilku latach gmina podjęła szereg działań w obszarze polityki senioralnej. Stworzono bardzo dobrą ofertę dla osób starszych, cieszę się, że seniorzy tak licznie z niej korzystają. Dziękuję wszystkim tym, którzy zaangażowali się, by tę ofertę zapewnić. Jednym z wielu ważnych działań jest także dzisiejszy zjazd. Gratuluję organizatorom inicjatywy. Zachęcam także do uczestniczenia w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który w Czerwionce-Leszczynach doskonale funkcjonuje i cieszy się ogromnym zainteresowaniem" – mówił burmistrz Wiesław Janiszewski witając seniorów.

 

Gminny Zjazd Seniorów był przede wszystkim czasem dobrej zabawy i rozrywki. Podczas przygotowanego koncertu życzeń, na scenie, za sprawą seniorów, pojawili się m.in. Andrzej Zaucha, Violetta Villas, Danuta Rinn, Trubadurzy, Małgorzata Ostrowska, Mirelle Mathieu, wykonując swoje najpopularniejsze utwory. Koncert życzeń z gwiazdami-seniorami został nagrodzony gromkimi, długimi brawami. Na uwagę zasługuję z pewnością doskonała charakteryzacja seniorów, o którą zadbali pracownicy Salonu Fryzjerskiego Twój IMAGE z Leszczyn.Seniorzy mieli także okazję podzielić się swoją wiedzą, biorąc udział w „Senioriadzie”. Zmierzyli się w niej przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Czerwionki-Leszczyn oraz przedstawiciele seniorów z Leszczyn: z „Krokusa” i z „zameczku”.

W Gminnym Zjeździe Seniorów wzięli udział również mieszkańcy Nowej Wsi, którzy przygotowali dla seniorów z Czerwionki-Leszczyn spektakl „Romeo i Julia” w gwarze śląskiej.

Zgromadzeni w sali CKE mieli możliwość zapoznania się z systemem ćwiczeń Tai Chi oraz zwiedzenia wystawy zdjęć wykonanych przez seniorów z Leszczyn.Swoje muzyczne zdolności zaprezentował również Szymon Kamczyk (dziennikarz, instruktor zajęć fotograficznych, dziennikarz, muzyk), wykonując swoje improwizacje oparte na tematach muzycznych z filmu „To właśnie miłość”.  

 

Sobotni zjazd był podsumowaniem projektu „Od przedszkola do seniora – idziemy dalej...”, realizowanego w ramach Programu Lokalnego Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wdrażanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundusz Lokalny RAMŻA.

"Po raz pierwszy udało się zorganizować spotkanie, w którym wzięło udział wiele różnych grup społecznych senioralnych, w wieku emerytalnym, ale nie tylko, czyli udało nam się zintegrować środowisko, z czego jesteśmy dumni" – podsumował Gminny Zjazd Seniorów Marcin Stempniak, członek zarządu Fundacji RAMŻA. M. Stępniak zachęcił również do podejmowania i udziału we wspólnych inicjatywach społecznych, projektach i działań różnych grup senioralnych.

do góry