Strona główna/Urząd/Aktualności/Gminne Święto Edukacji

Gminne Święto Edukacji

Aktualności 19 Października 2015

W miniony czwartek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczyste obchody, zorganizowane w tym roku przez Zespół Szkół nr 1 we współpracy z Wydziałem Edukacji, były wspaniałą okazją do podsumowań, gratulacji i podziękowań.


„Dzień Edukacji Narodowej to wielkie święto polskich szkół i przedszkoli, społeczność Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny pragnie włączyć się w te uroczyste obchody - powitała gości Anna Bober dyrektor Zespołu Szkół nr 1. - To czas podziękowań, podsumowań i refleksji. Nauczanie jest bez wątpienia zawodem szczególnym – trudnym i wymagającym, ale też niezwykle satysfakcjonującym, zgodnie z maksymą Janusza Korczaka: „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil” - powiedziała A. Bober.

 

Corocznie, w okolicach 14 października, spotykamy się, by świętować Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętamy, że to święto, nie odnosi się tylko do  nauczyciela, ale także do pracownika administracji szkoły, obsługi i wszystkich tych, którzy o szkole i oświacie stanowią – zaznaczył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Burmistrz podkreślił także rolę oświaty dla życia społecznego i gospodarczego, a także dla przyszłości kraju. - Życzę, aby Wasza praca przynosiła Wam satysfakcję, a całej gminie pożytek. Jesteśmy pełni uznania za Wasz codzienny wysiłek i zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia – zwrócił się do nauczycieli burmistrz.

 

Życzenia dla wszystkich nauczycieli, symbolicznie na ręce naczelnik Wydziału Edukacji Iwony Flajszok złożył wicestarostwa Powiatu Rybnickiego Marek Profaska. Do życzeń przyłączyli się także Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda oraz zastępca burmistrza Andrzej Raudner.

 

Podczas uroczystości wręczono nagrody burmistrza dla dyrektorów szkół i nauczycieli. Gratulowano nauczycielom, którzy zdobyli kolejne stopnie awansu zawodowego. Dziękowano nauczycielom odchodzącym na emeryturę.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, którzy za bardzo dobre osiągnięcia w nauce otrzymali wyróżnienie w postaci stypendium.

– „Jesteście dumą szkół, wzorem dla innych. Chciałbym, abyście odebrali to stypendium nie tylko jak osobisty sukces, ale także jako sukces waszych rodziców, szkoły i nauczyciela" – mówił burmistrz.

Podczas uroczystości nagrodzono także laureatów konkursów międzyszkolnych i międzyprzedszkolnych.


W pięknym programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie ZS nr 1 oraz Przedszkola nr 7.

 

 

Nagrody Burmistrza – dyrektorzy: Anna Bober (ZS nr 1), Grażyna Gola (ZS nr 4), Wojciech Włodarczyk (G nr 6), Damian Gańczorz (SP Palowice) i Stefania Baluch (p.o. dyrektora Przedszkola w Bełku)

Nagrody Burmistrza - nauczyciele: Katarzyna Bociek i Celina Czarnecka (SP nr 3), Hanna Mróz-Frystacka (SP nr 8), Elżbieta Matuszczyk (SP Książenice), Joanna Bujoczek-Kwoska (SP Palowice), Marzena Kurpanik (SP Przegędza), Mirosława Podleśny (SP Stanowice), Katarzyna Tomanek-Wrożyna (SP Szczejkowice), Aleksandra Kurpanik (G nr 2), Mirosław Szopniewski (G nr 6), Magdalena Czerner i Beata Muszyńska (ZS nr 1), Iwona Szmelich – zastępca dyrektora i Elżbieta Grajner (ZS nr 2), Bogusława Jankowska i Ewa Inglot (ZS nr 3), Hanna Tomala i Teresa Pawlas (ZS nr 4), Aleksandra Bukowska-Zgoll i Michalina Gajewska (ZS nr 5), Janina Wyrobek (Przedszkole nr 1), Mariola Tarnacka (P nr 3), Iwona Jendczok (P nr 6), Grażyna Starzec (P nr 7), Magdalena Goszcz (P nr 8), Krystyna Falkiewicz (P nr 10), Danuta Szulik (Przedszkole w Bełku).

Nauczyciele dyplomowani: Barbara Domżoł (G nr 6), Karol Brudny i Beata Muszyńska (ZS nr 1), Katarzyna Kamińska i Wioleta Krywult (ZS nr 3), Hanna Tomala (ZS nr 4), Joanna Krzystała i Rafał Szczepanek (ZS nr 5), Alina Plaza-Kiersztyn i Jagoda Kwasiborska-Damek (SP nr 3), Daria Morgała (SP Stanowice).

Nauczyciele mianowani: Natalia Grochla (P nr 10), Magdalena Kuc, Aleksandra Łapińska i Anna Naczyńska (P nr 10), Iwona Jendczok (P nr 6), ks. Łukasz Skiba (ZS nr 2), ks. Bogdan Michalski (ZS nr 5), Monika Paszek (ZS nr 4)

Stypendyści: Paulina Hanak, Alicja Płonka, Julia Piasecka, Emilia Ryszka, Emilia Kordyś, Emilia Sarna, Anna Skorupa, Jonatan Kłosko, Katarzyna Bańczyk i Natalia Wojtas (Zespół Szkół nr 1); Klaudia Rabaszewska, Jakub Bierza, Anna Pifczyk, Natalia Pierchała, Patryk Frycz, Kamil Janczyk, Wiktoria Wrońska, Wiktoria Nieścior, Julia Olejarczyk, Kinga Słupik, Justyna Jurczak, Jakub Piasecki, Julia Klimczyk i Karolina Przerwa (ZS nr 2); Miłosz Marszałek, Hanna Gocyk, Wojciech Pluta, Klaudyna Siwek, Magdalena Marek, Sandra Gołąbek, Kamil Salamon, Monika Dubec i Agnieszka Pluta (ZS nr 3); Przemysław Fuchs, Anita Procek, Mateusz Gralak, Małgorzata Balicka, Antonina Mazur, Ewa Buszka, Milena Marzec, Dorian Bajorek, Oliwia Gardyjas, Justyna Lipus, Martyna Maciaś (sportowe), Marta Kamińska (sportowe), Michał Bodys (sportowe) i Magdalena Marcol (sportowe) (ZS nr 4); Alicja Malik, Martyna Szczekała, Michał Kurcok, Szymon Kania i Marta Radzikowska (ZS nr 5); Daria Mikołajczak, Artur Sołtys, Agnieszka Pańczyk i Krzysztof Wątorek (Gimnazjum nr 2), Laura Podpłońska i Szymon Ciemała (G nr 6), Maria Michalik, Wiktor Belkhayat i Monika Jes (Szkoła Podstawowa nr 3), Barbara Pietras, Marcelina Wystemp, Natalia Czyż i Izabella Profaska (SP nr 8); Mateusz Szymała, Natalia Benek, Jakub Sikora, Roman Mazur i Sławomir Kubasa (SP Książenice); Julia Owczorz i Weronika Koperwas (SP Palowice); Dominik Marszałek i Natalia Sobik (SP Przegędza), Karmen Kaczmarczyk, Emilia Połednik i Aleksandra Pietryszyn (SP Stanowice); Kacper Wrożyna, Karolina Radecka i Alicja Bednarek (SP Szczejkowice).

Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych: Maria Michalik i Wiktor Belkhayat (SP nr 3), Alicja Płonka (ZS nr 1), Natalia Wojtas (ZS nr 1), Robert Stempak i Artur Sołtys (G nr 2).

Nagrodzeni w pozostałych konkursach: Alicja Oczadły i Krzysztof Rzodkiewicz (P nr 6), Karolina Kocjan, Kamil Piontek i Lena Rak (P nr 1), Amelia Kelner (P nr 10), Paulina Fuchs (P nr 10), Julia Siwoń oraz Zespół „Siódemeczka” – Małgorzata Frelich, Aleksandra Grabarczyk, Julia Kania, Nikola Korus, Anna Kozłowska, Karolina Kwaśny, Natalia Maciaś, Paulina Pala, Klaudia Snopek i Anna Żołna (P nr 7), Weronika Bierza (ZS nr 5), Eliza Dwornicka (ZS nr 1), Roman Mazur (SP Książenice), Kacper Depta (ZS nr 2), Martyna Żółkiewicz, Zuzanna Włoczko, Kamil Salamon, Sandra Gołąbek, Klaudyna Siwek, Wiktoria Mikosz, Anna Piścio, Karol Bociek i Weronika Strzelczyk (ZS nr 3), Kinga Zgryźniak i Paulina Salamon (SP Przegędza), Natalia Gierlich (SP nr 8), Małgorzata Słupik i Maja Szczyrba (ZS nr 5).

top_baner
do góry