Strona główna/Urząd/Aktualności/Gmina przystrojona na święta

Gmina przystrojona na święta

Aktualności 8 Grudnia 2013

Coraz bliżej Bożego Narodzenia. Czerwionka-Leszczyny rozświetla się już mnogością świątecznych ozdób.

Kolorowe dekoracje na słupach oświetleniowych błyszczeć będą we wszystkich dzielnicach i sołectwach. „Gmina jest rozległa, ale dokładamy starań, aby wszędzie pojawiły się świąteczne akcenty” – mówi Robert Bluszcz, mistrz zieleni z Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach.

 Pięknie i efektownie przystrojona została już hala przy ul. 3 Maja w Czerwionce. "Dekoracyjne motywy płatków śniegu, które pojawiły się na terenie hali zdobią także ulicę 3 Maja od hali aż do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II" - dodaje R. Bluszcz.

Podświetlany zaprzęg z Mikołajem w tym roku zdobi Centrum Kulturalno-Edukacyjne  i jak mówią mieszkańcy, znakomicie prezentuje się  w tym miejscu.

"Dwa lata temu Mikołaja zamontowaliśmy na dachu budynku Urzędu Stanu Cywilnego, wiemy, że wielu mieszkańców chwaliło i fotografowało tę dekorację. W ubiegłym roku cieszyła ona leszczynian, zwłaszcza tych najmłodszych” – dodają pracownicy ZDiSK-u.

W tym roku na mieszkańców dzielnicy Leszczyny czekają nowości – udekorowano m.in.  ul. Morcinka, a nietuzinkowe spadające świetlne sople pojawiły się na drzewach w dzielnicy.

 W najbliższych dniach zamontowane zostaną także dodatkowe ozdobne świetlne - ramki z kokardami i świecami oraz napisy „Wesołych świąt” - przy wjeździe do Czerwionki od strony Stanowic i od strony Czuchowa.

 

Świątecznego klimatu dodają także choinki, które lada dzień pięknie udekorowane  pojawią się na terenie naszej gminy.

Pracownicy ZDiSK-u mają nadzieję, że nowe propozycje świątecznego przystrojenia Czerwionki-Leszczyn przypadną do gustu mieszkańcom i przyczynią się do wprowadzenia wyjątkowej bożonarodzeniowej aury.

top_baner
do góry