Strona główna/Urząd/Aktualności/Gmina pozyskała 2 mln zł na remont krytej pływalni i kąpieliska letniego

Gmina pozyskała 2 mln zł na remont krytej pływalni i kąpieliska letniego

Aktualności 2 Lipca 2012

26 czerwca 2012 r. Zarząd Województwa Śląskiego w ramach naboru wniosków dla działania 9.3 Lokalna infrastruktura sportowa RPO WSL 2007-2013 wybrał do dofinansowania projekty znajdujące się dotychczas na listach rezerwowych oraz zaktualizował listy rezerwowe.

"Projekt " Remont i wyposażenie krytej pływalni i kąpieliska w Czerwionce-Leszczynach" 
złożony przez gminę w 2009 roku, znajdujący się do tej pory na iście rezerwowej zadań, został - decyzją Zarządu Województwa - objęty dofinansowaniem ze środków unijnych - wyjaśnia Andrzej Wącirz, naczelnik Biura Funduszy Zewnątrznych UGiM w Czerwionce-Leszczynach. - Projekt zakłada remont i instalację nowego wyposażenia w dwóch obiektach sportowych – kąpielisku letnim i krytej pływalni w Czerwionce-Leszczynach".

Celem zadania jest poprawa jakości oferty aktywnego spędzania czasu skierowanej dla mieszkańców gminy i turystów. Inwestycja zakłada także dostosowanie obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Rocznie z obu obiektów korzysta ok. 100 tys. osób, jednak w obecnym stanie baseny odbiegają od norm, jakie powinny spełniać nowoczesne obiekty. Na terenie krytej pływalni pilną potrzebą jest wymiana folii basenu, płytek posadzki oraz zniszczonego przez czas i użytkowników sprzętu. Remontu na terenie kąpieliska w parku im. Furgoła wymagają przede wszystkim natryski i niecka basenowa.

Zakres prac obejmować będzie:

KRYTA PŁYWANIA
pomieszczenie dużej niecki basenowej – wymiana płytek posadzkowych, cokolików przyściennych wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej, wymiana i regulacja przelewów linii brzegowej basenu, wymiana folii dużej niecki wraz z gniazdami – dyszami wlewowymi i odpływowymi wody
czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowej dachu
pomieszczenie pod saunę: wymiana częściowa płytek posadzkowych, cokolików przyściennych wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej, podłączenie instalacji wodnej do natrysków, montaż baterii natryskowych, remont sufitu podwieszanego, montaż sauny elektrycznej
toalety oraz prysznice dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych 

KĄPIELISKO
remont niecki basenu i przelewów
wymiana płytek chodnikowych na płytki ceramiczne 
wymiana ogrodzenia wokół niecki dużej (235 m) oraz bram wejściowych
remont i wymiana płytek pod natryskami
wymiana natrysków
montaż nogomyjek.

Wartość projektu wynosi ok. 2 300 000 zł, dofinansowanie unijne blisko 2 000 000 zł.
Prace remontowe na terenie obiektów wykonane zostaną w 2013 r.

do góry