Strona główna/Urząd/Aktualności/Gimnazjum nr 1 - Szkołą Promującą Zdrowie

Gimnazjum nr 1 - Szkołą Promującą Zdrowie

Aktualności 29 Marca 2017

Dziś w Gimnazjum nr 1 w Leszczynach odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. To kolejny tytuł Szkoły Promującej Zdrowie dla Zespołu Szkół nr 1 w Leszczynach – wcześniej został on już przyznany Szkole Podstawowej.

 

Certyfikat, na ręce dyrektor ZS nr 1 Anny Bober wręczyły przedstawicielki Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach: Barbara Dobias-Mola, wojewódzki koordynator Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz Sonia Goulla, konsultant ROM-E Metis w Katowicach. „Jest nam bardzo miło wręczyć Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 ten oto certyfikat. Widnieje na nim numer „418” – jesteście czterysta osiemnastą placówką, która otrzymała taki certyfikat. Jak na sześć tysięcy placówek w całym województwie, jesteście w dosyć ścisłej i elitarnej grupie" - podkreślały. – "Wręczenie dzisiaj tego certyfikatu jest możliwe dzięki pracy pań koordynatorek, dyrekcji, rodziców oraz władz, które w Czerwionce-Leszczynach są zawsze bardzo przychylne takim działaniom. Zapewniamy, ze potrafimy docenić ogrom włożonej pracy. Szkoła Promująca Zdrowie to nie tylko poszczególne akcje – to proces, który wymaga wiele pracy. Gratulujemy!”

Uczniowie, w zaprezentowanym programie artystycznym, podkreślali, że Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie to dla nich wielkie wyróżnienie, będące ukoronowaniem pracy na rzecz zdrowia. Przedstawili prezentację, która doskonale dokumentowała kolejne przedsięwzięcia, podejmowane przez szkołę – aktywne spędzanie przerw, budowanie świadomości zdrowego trybu życia, wolnego od uzależnień, organizowanie rozgrywek międzyklasowych, poznawanie zasad zdrowego odżywiania oraz zaleceń dotyczących profilaktyki przeciwnowotworowej zgodnych z Europejskim Kodeksem Walki z Rakiem. To także aktywizowanie uczniów w ramach Dnia Ziemi, Dnia Sportu i licznych projektów edukacyjnych, takich jak „Walc, czyli tanecznym krokiem”, „Jedz zdrowo – żyj dłużej” czy „Śniadanie na trawie”.

Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w zdobycie przez szkołę certyfikatu złożyli także Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner oraz naczelnik wydziału edukacji UGiM Iwona Flajszok.

top_baner
do góry