Strona główna/Urząd/Aktualności/Gala rocka po raz trzeci

Gala rocka po raz trzeci

Aktualności 4 Czerwca 2013

Młodzi i nieco starsi miłośnicy rock'n'rolla zgromadzili się w sobotni wieczór w Bełku. Niestety, pogoda była tego dnia wyjątkowo niesprzyjająca. "Słoneczny plac" tylko z nazwy był "słoneczny". Jednak, na przekór aurze, w strugach ulewnego deszczu wytrwali fani rocka doskonale spędzili czas.

Podczas wydarzenia zagrały zespoły: Sierociniec, The October Leaves, Popiół i Underground. 

Celem imprezy, jak podkreślają organizatorzy była m. in. promocja zespołów muzycznych z naszego regionu oraz integracja mieszkańców. 

"To już trzecia edycja gali i chcielibyśmy, aby impreza na trwałe wpisała się do kalendarza imprez organizowanych w Bełku – mówiMichał Stokłosa, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk. - Wymyśliliśmy "Galę rock'n'rolową" jako odpowiedź na potrzeby młodzieży. Starsi mieszkańcy co roku bawią się m.in. podczas dożynek, chcieliśmy więc zorganizować specjalne wydarzenie z myślą o młodych bełkowianach. Cieszymy się, że ta propozycja spotkała się z zainteresowaniem i przyciąga mieszkańców, nie tylko z terenu naszego sołectwa czy gminy, ale również regionu".

Podczas gali organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych. Wzięli oni udział w grach i zabawach przygotowanych przez 12 Drużynę Harcerską Wielopoziomową "Płomienie Przyjaźni" oraz 8 Drużynę Wędrowniczą "Feniks".

Na zorganizowanie gali "Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk" pozyskało dotację siedmiu tysięcy złotych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wspieranych z budżetu gminy na rok 2013.

do góry