Strona główna/Urząd/Aktualności/Fundusz Alimentacyjny – Informacja o terminach składania wniosków

Fundusz Alimentacyjny – Informacja o terminach składania wniosków

Aktualności 27 Sierpnia 2012
Dział Świadczeń Rodzinnych, Funduszu Alimentacyjnego, Dodatków Mieszkaniowych, Stypendiów i Zasiłków Szkolnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce – Leszczynach przypomina o terminach składania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego. 
Świadczenia z funduszu alimentacyjnego przyznawane są na tzw. okres świadczeniowy, który kończy się w miesiącu wrześniu 2012 roku. 
W celu uzyskania świadczeń z funduszu alimentacyjnego w kolejnym okresie zasiłkowym od 1 października 2012 r. do 30 września 2013 r. konieczne jest złożenie nowego wniosku wraz z wymaganą dokumentacją. Wnioski te można składać od 1 sierpnia 2012 roku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwionce – Leszczynach. 
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada. 

Dodatkowe informacje dotyczące świadczeń z funduszu alimentacyjnego można uzyskać pod nr tel.  (032) 4318 -100 lub w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwionce – Leszczynach.
top_baner
do góry