Strona główna/Urząd/Aktualności/Food Trucki po raz pierwszy w Czerwionce-Leszczynach

Food Trucki po raz pierwszy w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 20 Października 2016

W ramach projektu "Food Truck Gathering on Tour" po raz pierwszy najlepsze Food Trucki z całej Polski spotkają się w Czerwionce-Leszczynach. Już w najbliższą sobotę i niedzielę w godz. 12.00 – 22.00 na terenie placu rekreacyjnego przy ul. Szkolnej w Czerwionce odbędzie się festiwal mobilnej gastronomii.

Będzie można skosztować potraw z czterech stron świata. Oprócz strefy food truck nie zabraknie atrakcji towarzyszących: strefy dj, strefy chillout i atrakcji dla dzieci. Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja Filipowe kilometry - walczymy z autyzmem.

Poniżej więcej informacji na temat akcji na rzez Filipka Salamona:

 

 

Kilometrowa walka z autyzmem

Filip to uśmiechnięty 6-cio latek. Jego roześmiana buzia ukrywa jednak problemy, z którymi zmaga się na co dzień. Głównym z nich jest autyzm, który sprawia, że Filipek jest dzieckiem wyjątkowym. Dlatego też, ojciec głównego bohatera wpadł na wyjątkowy pomysł - stworzenia akcji, która nie będzie zwykłą zbiórką datków, ale będzie codziennym wyzwaniem, motywacją do działania i pokonywania siebie.

 

Rodzice Filipa nie traktują autyzmu jak wyroku. - „Nie ukrywamy, iż jest to przeciwnik bardzo ciężki i trudny do rozpracowania, a przede wszystkim ogromnie wymagający” - mówią zgodnie. Dlatego też w głowie ojca dziecka zrodził się pomysł, by wystartowała akcja "Filipowe Kilometry - Walczymy z autyzmem". Cel? Prosty! Dołącz do rywalizacji w aplikacji Endomondo, wpłać złotówkę na konto Filipa w Fundacji "Zdążyć z pomocą" i pokonuj siebie, swoje własne bariery tak, jak codziennie robi to Filip. Przemierzaj Filipowe kilometry - dla pierwszych 250 osób, które pokonają dystans 1503 kilometry, Filip przekaże gadżety akcji. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, dziś dla głównego bohatera akcji biega, jeździ i chodzi prawie 900 uczestników. Efekt? Okrążenie Ziemi prawie 12 razy, czyli ponad pół miliona kilometrów.

 

-”Cała akcja nie udała by się, gdyby nie zaangażowanie wszystkich ludzi i sponsorów. To oni popchnęli akcję do przodu, wlewając w nasze serca nadzieję - mówi tata Filipa, Dawid. To nie koniec ambitnych planów rodziny Salamon. - W przyszłym roku chciałbym wyruszyć dla Filipa w podróż ze Śląska nad morze. Liczę na wsparcie darczyńców” - tłumaczy Dawid Salamon. Oprócz dalekiej wyprawy, w planach jest także kolejna edycja akcji, tym razem z jeszcze większym zasięgiem i jeszcze większą ilością uczestników.

 

Wszystkie startowe "złotówki" oraz datki darczyńców trafiają na konto Filipa w Fundacji "Zdążyć z pomocą" i będą przeznaczone na jego rehabilitację. Również dochód ze sprzedaży gadżetów akcji m.in. koszulek rowerowych "Filipowe kilometry" zostanie przekazany na leczenie Filipa.

 

Więcej informacji o akcji można znaleźć na Facebooku w profilu: https://www.facebook.com/filipowekilometry/ . Serdecznie zapraszamy!

 

do góry