Strona główna/Urząd/Aktualności/Finał akcji Kilometry Dobra! W Czerwionce biją rekord Guinessa!

Finał akcji Kilometry Dobra! W Czerwionce biją rekord Guinessa!

Aktualności 2 Czerwca 2016

Do finału Mistrzostw Świata w Dobroci zostało tylko kilka dni. W zawodach startuje ponad 40 polskich miast oraz Sztokholm i Bruksela. Z największymi nie bały się rywalizować także miejscowości z naszego regionu takie jak (proszę wpisać nazwę swojego miasta). Jaki wynik osiągnęły w dobroczynnych zawodach? Dowiemy się już 5-go czerwca.

Mistrzostwa Świata w Dobroci to tegoroczne hasło kampanii Kilometry Dobra. Grupa Biegowa Luxtorpeda Czerwionka oraz Stowarzyszenie JESTEM postanowiły wziąć udział w rywalizacji, aby zebrać pieniądze na rozwój Młodzieżowej Sekcji Lekkoatletycznej oraz Klubu Olimpiad SpecjalnychDziewiątka

Zbieramy na rozwój młodych klubów sportowych, które potrzebują wsparcia swojego działania. Ze względu na małe finansowanie z zewnątrz ich działalność nie jest na tyle mocna by mogły rozwijać się na tyle na ile mają potencjałmówi Michał Toman, prezes GB Luxtorpeda Czerwionka.

W tej nietypowej rywalizacji miasta i miejscowościreprezentowane przez organizacje pozarządowe, a zwycięzcami tak naprawdę ich podopieczni Za sprawą tej akcji podopieczni wielu fundacjistowarzyszeń dostaną szansę na lepsze, bardziej godne życie. Wielu z nich będzie mogło zrealizować swoje marzenia, poczuć się szczęśliwymi. Oto właśnie chodzi w pomaganiu, by nikt nie czuł się pozostawiony sam sobie, bez nadziei na pozytywną zmianętwierdzi Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropiiorganizatora kampanii.

W finałowy dzień organizacje zapraszają do wspólnego układania monet w jedenciąg, który utworzy Kilometry Dobra. W Czerwionce-Leszczynach finał rozpocznie się o godz. 12:00 na hali targowej w Czerwionce i potrwa do 20:00.Finał rozpocznie się koncertem rapera Elmer ipołączony jest z Festiwalem Organizacji Pozarządowych z terenu gminy. Przewidziano liczne atrakcje, koncerty i zabawy.

Kampania Kilometry Dobra organizowana jest po raz trzeci. W ubiegłym roku w akcję włączyło się 30 organizacji pozarządowych. Łącznie zebrały one ponad milion złotych i ułożyły 26 km dobra. W tym roku chcemy pobić ten wynik i zbliżyć się do Rekordu Guinnessa w tej konkurencji, który wynosi 75km. Weź udział w Mistrzostwach Świata w Dobroci, wejdź na www.kilometrydobra.plwpłać pieniądze organizacji, której chcesz pomóc!


do góry