Strona główna/Urząd/Aktualności/Finał akcji Kilometry Dobra!

Finał akcji Kilometry Dobra!

Aktualności 9 Czerwca 2016

Dobiegła końca wielka ogólnopolska Kampania Kilometry Dobra. Jak poradziły sobie w niej organizacje z terenu Czerwionki- Leszczyn? Czy pobiły rekord Guinnesa wraz z 40 organizacjami w całej Polsce?

Kampania odbyła się po raz trzeci. Organizacje z całej Polski wzięły udział w szlachetnej rywalizacji pod hasłem MISTRZOSTWA ŚWIATA W DOBROCI. Wspólnie zbierali złotówki by w finale ułożyć je w metrowe odcinki i spróbować pobić rekord Guinnessa w ciągu ułożonych monet (wynosi 75km i należy do Austrii). Również organizacje z Czerwionki- Leszczyn spróbowały wziąć udział w tej rywalizacji i zmierzyć ilość dobra w swoim mieście.

W niedzielę odbył się finał akcji. Na wspólnej zabawie połączonej z Festiwalem Organizacji Pozarządowych, która trwała od 12:00 do 20:00 układano monety i jeszcze zbierano kolejne metry. Ostatecznie Czerwionka- Leszczyny zajęła 14 miejsce w Polsce (pokonując m.in Szczecin, Koszalin i Katowice). Ostatecznie w Grupa Biegowa Luxtorpeda wraz ze Stowarzyszeniem Jestem zebrały 19 745zł co daje 449 metrów dobra! W całej Polsce zebrano 19,5km czyli ponad 850 tys. zł.

"Cieszymy się, że Czerwionka- Leszczyny i okolcie otworzyły swoje serce. Dzięki zebranym środkom prawdopodobnie uda się zakupić tor do bocce dla klubu "Olimpiad Specjalnych Dziewiątka" oraz sfinansować działalność roczną działalność Młodzieżowej Sekcji Lekkoatletycznej Młoda Luxtorpeda. Co ważne po raz pierwszy mieszkańcy mogli w tak dużej akcji wesprzeć lokalne organizacje a nie jak do tej pory ogólnopolskie."- mówi koordynator Czerwieńskiej kampanii oraz prezes GB Luxtorpeda- Michał Toman.

Czy za rok uda się pobić ten rekord oraz rekord Austriaków? Po niedzielnym finale wszystkie organizacje są jeszcze bardziej zdeterminowane by tego dokonać. Zobaczymy za 12 miesięcy.

Więcej o akcji: www.kilometrydobra.pl

do góry