Strona główna/Urząd/Aktualności/Finał WOŚP w Czerwionce-Leszczynach

Finał WOŚP w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 19 Stycznia 2017

Wolontariusze oraz Sztab 25 Finału WOŚP składają serdeczne podziękowania dla mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny za wspólne granie w dniu Wielkiego Finału – 15 stycznia.

„Dzięki ofiarności mieszkańców udało się nam zadeklarować kwotę 32 554,63 zł. Jest to najwyższa kwota jaką sztab uzyskał wciągu swojego  23 letniego grania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” - mówi Szef Harcerskiego Sztabu WOŚP w Czerwionce Leszczynach hm. Marek Looze.

W tym roku również nie zabrakło krwiodawców, którzy poprzez dar krwi wspomagali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. "Warto sobie uświadomić, że krew jest najczęściej stosowanym w medycynie lekiem ratującym zdrowie i życie. Na akcję oddawania krwi przybyło 29 dawców, pozyskaliśmy 10,800 ml krwi. WOŚP można wspierać na kilka sposobów. Krew to też jedna z tych rzeczy, której szpitale niezwykle potrzebują i będą potrzebowały" - dodaje Eugeniusz Stolarz, Prezes Klubu HDK PCK w Czerwionce-Leszczynach.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w wspieranie WOŚP - dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

 

top_baner
do góry