Strona główna/Urząd/Aktualności/Film LIP DUB w Zespole Szkół nr 2 w Czerwionce-Leszczynach

Film LIP DUB w Zespole Szkół nr 2 w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 5 Grudnia 2013

W Zespole Szkół nr 2 w Czerwionce-Leszczynach powstał tzw. film Lip Dub – rodzaj wideoklipu, w którym występujące osoby poruszają się na terenie budynku w rytm muzyki odtwarzanej z playbacku. Klip powstał w ramach programu Comenius, który realizowany jest we współpracy ze szkołą w Hiszpanii.

Cała społeczność szkolna entuzjastycznie była nastawiona do projektu i  bez najmniejszych trudności zaakceptowała zrobienie wideoklipu.

Uczniowie i nauczyciele zapoznali się z definicją pojęcia Lip Dub, jego charakterystycznymi cechami oraz korzyściami wynikającymi z realizacji. Następnie obejrzeli przykładowy film. W trakcie burzy mózgów, dotyczącej przyszłego wideoklipu, uczniowie wraz z panią Joanną Judą i panią Renatą Kurpanik zgromadzili wiele ciekawych i oryginalnych pomysłów. Praca nad projektem została zorganizowana, ustalono kolejność działań. Wybrany utwór muzyczny i napisany scenariusz był owocem wytężonej pracy, w czasie której uczniowie kształcili nowe umiejętności i świetnie się bawili w rytm kreatywnych działań. 

W dniu nagrywania filmu w szkole zapanowała  twórcza atmosfera. Każdy z poczuciem odpowiedzialności i z pełnym zaangażowaniem przystąpił do realizacji zadania. Zrobili trzy podejścia, zanim uznali, że tym razem już będzie dobrze. Wszyscy z niecierpliwością czekali na  wyniki pracy. Ekipa odpowiedzialna za filmowanie i obróbkę materiału ostro zabrała się do pracy. Efekty są rewelacyjne! To prawdziwy sukces Zespołu Szkół nr 2 w Czerwionce.

Lip Dub to forma, którą warto wykorzystać nie  tylko jako element rozrywki czy promocji placówki, ale także do kształtowania kompetencji, które mogą okazać się kluczowe w twórczej edukacji młodych ludzi. Należy tu zwrócić uwagę na kształtowanie  umiejętności korzystania, gromadzenia i przetwarzania informacji, co w połączeniu z kreatywnością, umiejętnością łączenia faktów i współdziałaniem w grupie grupie tworzy jedyny w swoim rodzaju proces edukacyjny.

Praca w grupie, samokontrola, realizacja działań, rozwijanie kreatywności, integracja grupy szkolnej, przyjmowanie odpowiedzialności,  przyswajanie wiedzy w warunkach innych niż tradycyjna szkolna sala to tylko nieliczne zalety, które można wymienić jako efekt realizacji zadania metodą projektu.

 

Lip Dub powstały w Zespole Szkół nr 2 można zobaczyć klikając na link: http://vimeo.com/76940999

 

top_baner
do góry