Strona główna/Urząd/Aktualności/Festiwal Mażoretek PARADA

Festiwal Mażoretek PARADA

Aktualności 23 Kwietnia 2018

Parada MarżonetekWczoraj w Czerwionce-Leszczynach odbył się X Ogólnopolski Festiwal Mażoretek PARADA.

Festiwal, który od samych swoich początków cieszy się ogromnym zainteresowaniem, uroczyście otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. Do udziału w „Paradzie" zgłosiło się 48 grup mażoretek z 22 placówek, z 6 województw: dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego i śląskiego. Ponad 1300 uczestników festiwalu zaprezentowało 135 choreografii konkursowych oraz 3 choreografie pozakonkursowe w wykonaniu najmłodszych grup zespołów Rytm i Zygzak.

Festiwal uroczyście rozpoczął korowód mażoretek z udziałem wszystkich zespołów, który przeszedł główną ulicą miasta w takt dźwięków Orkiestry Miejskiej „Dębieńsko”. Zaś na scenie Centrum Kulturalno-Edukacyjnego odbywała się część konkursowa.

Jury w składzie: Katarzyna Czyżak, Anita Geratowska, Florian Virgili oceniała uczestników w czterech kategoriach wiekowych: Kadetki - do lat 11, Juniorki - do lat 14, Seniorki - powyżej 15 lat, Grand senior - od 27 lat, i 5 kategoriach tanecznych: Baton (pałeczka marszowa), Mażoretka klasyczna, Pompon, Flaga, Show.

Po obejrzeniu choreografii konkursowych jury oceniające układy taneczne, adekwatność prezentacji do wieku i umiejętności tancerzy, technikę tańca, pracę z rekwizytem oraz ogólną kreację artystyczną wyrażającą się doborem muzyki, kostiumem itd postanowiła przyznać następujące miejsca:

W kategorii:

formacje show kadetki

1. miejsce UŚMIECH 
2. miejsce ZYGZACZEK
3. miejsce ex aequo
EFEKT II
FAME

formacje show juniorki

1. miejsce RYTM JUNIORKI 
2. miejsce FAME
3. miejsce EFEKT I

formacje show seniorki

1. miejsce RYTM SENIORKI 
2. miejsce ZYGZAK
3. miejsce DELEMENT

mini formacje baton kadetki

1. miejsce SENIORITA 
2. miejsce AZARIANKI
3. miejsce MINI GRACJA

formacje baton kadetki młodsze

1. miejsce BABY ENIGMA 
2. miejsce ASTRA KIDS
3. miejsce TĘCZA III

formacje baton kadetki starsze

1. miejsce ASTRA 
2. miejsce ex aequo 
AZARIANKI
SENIORITA
3. miejsce ZYGZACZEK

formacje mażoretka klasyczna seniorki

1. miejsce COPACABANA I 
2. miejsce APLAUZ
3. miejsce EKSPLOZJA I

Inne formy tańca kadetki

1. miejsce ASTRA 
2. miejsce COPACABANA III (mini mix)
3. miejsce PROMYCZEK

Inne formy tańca juniorki/seniorki

1. miejsce COPACABANA I 
2. miejsce AZARUSIE JUNIOR
3. miejsce DIAMENT Płońsk

mini formacja baton juniorki

1. miejsce SENIORITA 
2. miejsce AZARIA
3. miejsce GRACJA JUNIOR
Wyróżnienie JUNI ENIGMA

formacja baton juniorki

1. miejsce AZARIA 
2. miejsce FAME
3. miejsce ex aequo
SENIORITA
DIAMENT (Ozimek)
Wyróżnienie ZARA II

mini formacja baton seniorki

1. miejsce ASTRA 
2. miejsce EKSPLOZJA
3. miejsce ex aequo
ZYGZAK
NEMEZIS

formacja baton seniorki

1. miejsce ZYGZAK 
2. miejsce ZARA I
3. miejsce DIAMENT (Płońsk)

formacja pompom kadetki młodsze

1. miejsce TĘCZA III 
2. miejsce RYTM KADETKI B
3. miejsce COPACABANA V

formacja pompom kadetki starsze

1. miejsce AZARIANKI 
2. miejsce RYTM KADETKI A
3. miejsce COPACABANA III

mini formacja pompom juniorki

1. miejsce UŚMIECH 
2. miejsce AZARUSIE JUNIOR
3. miejsce RYTM JUNIORKI

formacja pompom juniorki młodsze

1. miejsce UŚMIECH 
2. miejsce RYTM JUNIORKI
3. miejsce APLAUZ

formacja pompom juniorki starsze

1. miejsce DIAMENT (Ozimek) 
2. miejsce AZARIA JUNIOR
3. miejsce ZARA II

mini formacja pompom seniorki

1. miejsce UŚMIECH 
2. miejsce APLAUZ
3. miejsce DELEMENT

formacja pompom seniorki młodsze

1. miejsce APLAUZ 
2. miejsce PANTERY SENIORKI
3. miejsce EUFORIA

formacja pompom seniorki starsze

1. miejsce AZARIA 
2. miejsce UŚMIECH
3. miejsce ZARA I
Wyróżnienie COPACABANA I

formacja mix kadetki

1. miejsce ASTRA 
2. miejsce COPACABANA III
3. miejsce AZARUNIE

mini formacja mix juniorki

1. miejsce GRACJA JUNIOR 
2. miejsce DIAMENT (Ozimek)
3. miejsce EKSPLOZJA II

mini formacja mix seniorki

1. miejsce ASTRA 
2. miejsce ARABESKA I
3. miejsce DELEMENT

formacja mix seniorki

1. miejsce ASTRA 
2. miejsce EKSPLOZJA I
3. miejsce DIAMENT (Płońsk)

grand senior

1. miejsce ex aequo
MAXI UŚMIECH
ZYGZAK PLUS 
2. miejsce RYTM DELUXE
3. miejsce INTOX SILVER

Przyznano także nagrodę specjalną prezesa Stowarzyszenia Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich, dla najlepszego choreografa Festiwalu, która trafiła do Moniki Góralskiej z zespołu Astra.

Występy uczestników festiwalu oklaskiwali: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Sekretarz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Justyna Domżoł, dyrektor MOK-u Mariola Czajkowska oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Festiwal Mażoretek PARADA

top_baner
do góry