Strona główna/Urząd/Aktualności/Eurolider z Czerwionki-Leszczyn

Eurolider z Czerwionki-Leszczyn

Aktualności 7 Kwietnia 2011
Na początku roku Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło III edycję konkursu Eurolider. Spośród zgłoszeń osób z całego kraju 5 kwietnia kapituła konkursu wyłoniła grono dziesięciu laureatów. Wśród nich jest także Naczelnik Biura Funduszy Zewnętrznych UGiM w Czerwionce-Leszczynach - Andrzej Wącirz.

"To dla mnie duże wyróżnienie, na konkurs wpłynęło ponad 120 zgłoszeń. Cieszę się, że w tak prestiżowej rywalizacji dostrzeżone zostały wysiłki urzędu w Czerwionce-Leszczynach" – mówi A. Wącirz.

Celem konkursu jest wyróżnienie osób, które swoim zaangażowaniem na rzecz rozwoju lokalnego i aktywizacji lokalnej społeczności, sięgając po fundusze europejskie zmieniają na lepsze otaczającą rzeczywistość. 

Z grona nominowanych trzem osobom kapituła konkursu przyzna tytuł Eurolidera 2011. W tym roku po raz pierwszy swojego faworyta w konkursie wybiorą także internauci. 

"Nazwisko Naczelnika Biura Funduszy Zewnętrznych w finałowej dziesiątce to potwierdzenie efektywnej pracy zespołu z naszej gminy – mówi burmistrz Wiesław Janiszewski. Eksperci pod przewodnictwem Ministra Rozwoju Regionalnego dostrzegli dynamiczne zmiany zachodzące w Czerwionce-Leszczynach dzięki wykorzystaniu szansy, jaką dają nam środki unijne. Czekamy na uruchomienie systemu głosowania za pośrednictwem internetu. O tej możliwości poinformujemy na stronie www.czerwionka-leszczyny.pl  Zachęcam wszystkich mieszkańców do wsparcia kandydatury Andrzeja Wącirza". 

"Gmina rozpoczyna w tym roku szereg inwestycji, których realizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie fundusze unijne. Dotacje to dla nas ogromna szansa, dobrze, że potrafimy z niej skorzystać. W ciągu ostatnich 4 lat pozyskaliśmy dla Czerwionki-Leszczyn ponad 50 milionów złotych środków zewnętrznych" - podkreśla pełnomocnik ds. inwestycji, planowania i rozwoju Grzegorz Wolnik. 

Zwycięzców konkursu poznamy 5 maja, w Warszawie, podczas uroczystej gali, rozpoczynającej IV Forum Funduszy Europejskich.
do góry