Strona główna/Urząd/Aktualności/Ekowarsztaty w Przedszkolu nr 6

Ekowarsztaty w Przedszkolu nr 6

Aktualności 19 Kwietnia 2017

"Zielona Wyspa Śląsk" to kampania ekologiczna realizowana przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny oraz zespół Carrantuohill. Częścią kampanii są warsztaty i happeningi, w których wzięły udział szkoły i przedszkola. Jednym z nich było Przedszkole nr 6 "Pod Jarzębiną”. 


Pierwszym etapem warsztatów były ekologiczne gry i zabawy oraz pogadanki o ekologii, podczas których dzieci uczyły się segregacji odpadów, działań prowadzących do ograniczenia ilości śmieci, a także oszczędzania energii lub wody. Prowadzące warsztaty: Dominika Szotowicz-Starus i Anna Kiermaszek, reprezentujące zespół Carrantouhill, z pomocą przygotowanych materiałów: tablic, kontenerów na odpady czy plansz dydaktycznych, przekonywały uczestników, że tak naprawdę w dużej mierze to od nich samych zależy czystość najbliższego otoczenia i poprzez bardzo proste działania dzieci mogą dbać o ekologię w swoich domach.

Drugim etapem warsztatów był happening „Rowerem po drzewka” czyli – wspólne pedałowanie całych klas na specjalnie do tego przygotowanych rowerach, podpiętych do liczników. Obroty kół przeliczane były na ilość drzewek, które zostaną zasadzone na terenie gminy, jako przyszły nowy las. Nad przebiegiem happeningu czuwał Adam Drewniok z zespołu Carrantouhill, który zachęcał najmłodszych do "wykręcenia" jak największej liczby drzewek. Zorganizowane warsztaty dostarczyły uczestnikom nie tylko ważnych informacji, ale również wspaniałej zabawy – uśmiech nie znikał z twarzy maluchów.

top_baner
do góry