Strona główna/Urząd/Aktualności/Ekologiczny misz-masz przedszkolaków

Ekologiczny misz-masz przedszkolaków

Aktualności 26 Kwietnia 2013

Wczoraj w Przedszkolu nr 6 "Pod jarzębiną" odbyła się kolejna edycja międzyprzedszkolnego konkursu pod nazwą "Ekologiczny misz-masz".

"Jak co roku, w związku z obchodami Dnia Ziemi, przedszkolaki z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny będą miały okazję podzielić się swoją ogromną wiedzą na temat ekologii" – powiedziała witając zgromadzonych dyrektor Przedszkola nr 6 Iwona Palarz.

Celem konkursu było popularyzowanie wiadomości z zakresu ochrony środowiska, inspirowanie przedszkolaków do podejmowania samodzielnych działań, prezentacja posiadanej wiedzy i umiejętności z tematyki ekologicznej.


Każde przedszkole reprezentowała drużyna małych ekologów. Dzieci doskonale radziły sobie z różnorodnymi konkurencjami konkursowymi – zagadkami, układankami, puzzlami sprawdzającymi ich wiadomości. 
Nie zabrakło wierszyków, piosenek i haseł o tematyce ekologicznej.
"By na Ziemi było ślicznie, musimy żyć ekologicznie"
"Gdy przyrodę chcesz ratować, zacznij śmieci segregować!"
- przekonywały dzieci.

Uczestników konkursu odwiedził nawet "Ekoludek", który dziękował za troskę o przyrodę i nakłaniał do popularyzowania ważnych wiadomości z zakresu ochrony środowiska.

Jurorami konkursu były: naczelnik wydziału ekologii i zdrowia - Cecylia Grzybek, pedagog, emerytowana dyrektor SP nr 4  - Krystyna Piasecka, oraz leśnik - Hanna Kuczera.


Zadowoleni uczestnicy otrzymali z rąk jurorów, naczelnik wydziału edukacji Iwony Flajszok oraz dyrektor Przedszkola nr 6 dyplomy oraz ekonagrody. 

Po części konkursowej dzieci zaproszono na słodki poczęstunek.
Każda drużyna przygotowała także plakat, który przedstawić miał budzącą się do życia przyrodę i troskę o środowisko.

"Wyłonienie najlepszej pracy było dla nas wyzwaniem, bo wszystkie plakaty zaprezentowane przez małych przyrodników nas zachwyciły – mówi Cecylia Grzybek. - Podziwiałyśmy technikę wykonania, dbałość o każdy szczegół, sposób przekazania treści ekologicznych. Wyróżniłyśmy plakat z Przedszkola nr 7 "Skarbnikowa Willa", ale wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas obchodów Gminnego Dnia Ziemi, które odbędą się w czerwcu w Szczejkowicach".

Swojego uznania dla dzieci nie krył także obecny podczas konkursu burmistrz Wiesław Janiszewski. "Jestem pod wrażeniem waszej wiedzy, umiejętności i waszej dyscypliny. Chciałbym serdecznie podziękować tym, którzy was do dzisiejszego turnieju przygotowali - rodzicom, wychowawcom, dyrektorom. Wspaniale, że realizujecie w przedszkolach treści z zakresu edukacji ekologicznej. W całym kraju zmieniają się właśnie przepisy dotyczące gospodarki odpadami. Segregowanie śmieci to konieczność. Cieszę się, że o młode pokolenie mogę być spokojny". 

do góry