Strona główna/Urząd/Aktualności/Ekolekcja pełna wrażeń

Ekolekcja pełna wrażeń

Aktualności 19 Września 2016

W miniony piątek w Bibliotece Publicznej odbyła się ekologiczna lekcja biblioteczna. Wydarzenie, pełne atrakcji dla maluchów, przeprowadzono w ramach projektu „Przyrodniczy diament regionu”, realizowanego przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny.

 

Do udziału w kompleksowym projekcie, ktorego celem jest promocja Gminnych miejsc atrakcyjnych przyrodniczo i troska o środowisko naturalne, pracownicy UGiM włączyli także Bibliotekę Publiczną. Dzięki zakupionemu nowemu wyposażeniu, placówka zamieniła się w pełne barw, atrakcyjne, przyciągające uwagę miejsce. Na wygodnych kolorowych pufach zajęcia ekologiczne są jeszcze większą frajdą. Jako pierwsze, z zajęć skorzystały przedszkolaki z Przedszkola nr 6 „Pod Jarzębiną”.

Dzieci dowiedziały się na czym polega recycling odpadów drewnianych i tworzyw sztucznych. Zajęcia wzbogacone zostały warsztatami edukacyjnymi m.in. „Co nam dają lasy”, dzięki któremu przedszkolaki uczyły się rozpoznawania drzew według kształtu liści.

Dzięki projektowi "Przyrodniczy diament regionu" biblioteka została wzbogacona o szereg atrakcyjnych materiałów dydaktycznych pobudzających kreatywność i umiejętności manualne. Gry edukacyjne i zestawy plastyczne oczarowały najmłodszych. Nauka w bibliotece stała się prawdziwą zabawą.

Dzieci otrzymały także nowe kolorwanki przyrodnicze, również opracowane w ramach projektu.

 

Na realizację projektu pracownicy UGiM pozyskali środki finansowe z WFOŚiGW w Katowicach.

do góry