Strona główna/Urząd/Aktualności/Ekoakcja-segregacja w Szczejkowicach

Ekoakcja-segregacja w Szczejkowicach

Aktualności 19 Września 2013

Dlaczego nie wolno wyrzucać śmieci do lasu, czy myjąc zęby należy zakręcać wodę, komu potrzebne jest segregowanie odpadów i czy zepsuty telewizor można wyrzucić na śmietnik?

O tych i wielu innych zagadnieniach z zakresu ekologii rozmawiały wczoraj przedstawicielki Wydziału Gospodarowania Odpadami UGiM z przedszkolakami z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Szczejkowicach.

Nietypowa lekcja odpowiedzialności za stan przyrody odbyła się z inicjatywy nauczycieli. "Zostaliśmy zaproszeni, aby w prosty sposób przedstawić dzieciom zagadnienia związane z segregowaniem odpadów i konsekwencjami naszych codziennych – z pozoru błahych decyzji – mających wpływ na środowisko naturalne" - mówi Elżbieta Student, z wydziału Gospodarowania Odpadami.

W spotkaniu z dziećmi uczestniczyły Katarzyna Mura i Anna Chwołka z wydziału GO, które dołożyły starań, aby odwiedziny u przedszkolaków były pełne atrakcji, zabaw i konkursów promujących odpowiedzialne zachowania wobec przyrody.

"Mali strażnicy przyrody" za swoją aktywność w zajęciach otrzymali wydane przez UGiM gry "Ekomemory", a przedstawicielkom Urzędu Gminy i Miasta wręczyli wykonany przez siebie ekologiczny bukiet kwiatków.

do góry