Strona główna/Urząd/Aktualności/Edukujemy młodych obywateli – odkryj świat 3 sektora

Edukujemy młodych obywateli – odkryj świat 3 sektora

Aktualności 24 Sierpnia 2016

Edukujemy młodych obywateli – odkryj świat 3 sektora – to oferta skierowana dla szkół z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.
W ramach aktywnych zajęć prowadzonych przez animatorów z Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej będą poruszane takie zagadnienia jak
 wolontariat czy działalność organizacji pozarządowych. 

Centrum Organizacji Pozarządowych to miejsce, które za cel stawia sobie integracje i wsparcie organizacji pozarządowych, promowanie wolontariatu oraz przekazywanie niezbędnej wiedzy mieszkańcom o działaniach organizacji pozarządowych i wolontariacie.

Dlatego też proponujemy aktywne warsztaty dla młodzieży ze szkół dotyczące wiedzy o 3 sektorze. 

Dodatkowo podsumowaniem warsztatów będzie Konkurs wiedzy o 3 sektorze, w którym udział będzie mogła wziąć młodzież ze szkół. Konkurs sprawdzi ich zdobytą podczas warsztatów wiedzę, a przy tym pozwoli dobrze się bawić i zdobyć jeszcze więcej informacji łącząc teorię z praktyka.

Analizując wyniki zeszłorocznego konkursu dzięki warsztatom aż 63% osób, biorących udział w konkursie, odpowiedziało prawidłowo na ponad połowę pytań. W konkursie brało udział 30 osób, a łącznie warsztaty przeprowadziliśmy w 6 szkołach. Chcemy, aby w tym roku świadomość młodzieży na temat organizacji pozarządowych i wolontariatu była jeszcze większa, dlatego zapraszamy wszystkie szkoły do współpracy.

Organizacje pozarządowe, które są zainteresowane współprowadzeniem warsztatów albo za naszym pośrednictwem chciałyby poruszyć jakieś zagadnienia lub przekazać materiały prosimy o kontakt.

Plik do pobrania:

1. Broszura

top_baner
do góry