Strona główna/Urząd/Aktualności/Dzienny Dom Pomocy "Senior+" dostępny dla mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

Dzienny Dom Pomocy "Senior+" dostępny dla mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

Aktualności 23 Maja 2018

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach informuje, że od maja 2018 r. mieszkańcy Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny mogą uczestniczyć w Dziennym Domu Pomocy organizowanym w ramach Programu „Senior +”, który jest skierowany dla osób w wieku powyżej 60 lat. Osoby te mogą skorzystać tam z pomocy w formie usług opiekuńczych.

 

Dzienny Dom Pomocy "Senior+" mieści się w Rybniku przy ulicy Konarskiego 49. Prowadzony jest przez Fundację "Byle do Wiosny" i czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 (tel. kontaktowy: 505 122 543).

Wnioski o pobyt w w/w placówce zainteresowani mogą składać w Punktach Terenowych Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach.

Dokumentację potrzebną do wydania skierowania i ustalenia opłaty za pobyt w Dziennym Domu Pomocy "Senior+" (m.in. wywiad rodzinny wraz z załącznikami) sporządza pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach.

Klienci korzystający z pobytu w Dziennym Domu Pomocy „Senior+" w Rybniku ponoszą odpłatność miesięczną ustaloną na podstawie Uchwały Nr XLIX/543/18 Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach z dnia 20 kwietnia 2018 r.

do góry