Strona główna/Urząd/Aktualności/Dziecięcy Festiwal Teatralny

Dziecięcy Festiwal Teatralny

Aktualności 22 Maja 2017

18 i 19 maja w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach trwał Dziecięcy Festiwal Teatralny. To już dwudziesta trzecia edycja tej imprezy, przyciągającej do Czerwionki tłumy młodych aktorów.

 

„Otwierając ten festiwal, chciałbym życzyć wszystkim jego uczestnikom wspaniałej zabawy – zarówno podczas własnych występów, ale także podczas oglądania prezentacji pozostałych grup. Mam nadzieję, że miło spędzicie czas podczas dwóch dni festiwalowych” - tymi słowami Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Wiesław Janiszewski przywitał młodych aktorów oraz widzów zgromadzonych w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. Wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Bernardem Strzodą dokonał także uroczystego otwarcia festiwalu.

Celem festiwalu jest pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, konfrontacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych, popularyzacja zespołowych form teatralnych, wymiana pomysłów i doświadczeń, możliwość wspólnej pracy i zabawy z doświadczonymi twórcami teatralnymi w ramach warsztatów. Festiwal adresowany jest do młodych osób, skupionych w zespołach działających w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, domach kultury, świetlicach, klubach, a także wychowanków przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. W trakcie trwania dwudziestej trzeciej edycji imprezy młodzi artyści zaprezentowali różne formy teatralne: teatr dramatyczny, ruchu, muzyczny, lalkowy i kabaretowy.

W tym roku do Czerwionki przyjechały zespoły teatralne z Jaworzna, Tychów, Bielska-Białej, Będzina, Kędzierzyna-Koźla, Świerklan, Olsztyna, Rybnika-Boguszowic oraz Chorzowa. Na scenie nie mogło zabraknąć także przedstawicieli Czerwionki-Leszczyn.

Uczestnicy przeglądu nie tylko prezentowali swoje umiejętności na scenie, ale również wzięli udział w warsztatach teatralnych, które prowadziła Jadwiga Demczuk-Bronowska – reżyser teatralny, animatorka kultury, współorganizatorka i dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej, juror festiwali teatralnych i konkursów recytatorskich, opiekun i reżyser grup teatralnych.  

do góry