Strona główna/Urząd/Aktualności/Dzień otwarty w Punkcie Pośrednictwa Pracy OHP

Dzień otwarty w Punkcie Pośrednictwa Pracy OHP

Aktualności 14 Marca 2014

10 marca Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Czerwionce-Leszczynach zorganizował Dzień Otwarty pod hasłem „Pierwsza praca – mierz wysoko” .

 W wydarzeniu wzięli udział beneficjenci projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, osoby bezrobotne, poszukujące zatrudnienia oraz młodzież ucząca się w miejscowych szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 „Wiele osób, które w tym dniu odwiedziło PPP miało okazję skorzystać z pomocy w profesjonalnym przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych. Dla dwóch klas Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach zorganizowano także warsztaty z aktywnego poszukiwania pracy, w trakcie których zaprezentowano formy wsparcia, jakie świadczy PPP, przedstawiono aktualne oferty pracy dla osób uczących się oraz omówiono możliwości zatrudnienia osób niepełnosprawnych na lokalnym rynku pracy. Uczniowie Szkoły Specjalnej obejrzeli także film pt. „Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej” - wyjaśnia organizator wydarzenia, pośrednik pracy Robert Gasz.

 

 Na zakończenie zaproszono przybyłą młodzież do udziału w Targach Pracy organizowanych przez jednostki , które odbędą się w najbliższych dniach w Rybniku oraz Żorach.

Punkt Pośrednictwa Pracy w Czerwionce-Leszczynach działa w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

top_baner
do góry