Strona główna/Urząd/Aktualności/Dzień Sąsiada na osiedlu Familoków

Dzień Sąsiada na osiedlu Familoków

Aktualności 7 Września 2017
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Czerwionki do udziału w pikniku rodzinnym pn.: „Dzień Sąsiada”, który odbędzie się 9 września w godzinach od 12.00-16.00 na ulicy Mickiewicza!

 

Podczas tego wydarzenia każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie! Mini fotobudka, animacje dla dzieci, warsztaty rękodzielnicze i pokaz gołębiarzy to tylko niektóre z atrakcji przewidzianych w programie. Oprócz nich, odbędą się równiez konkursy i zabawy dla dorosłych. Jedną z nich będzie "Szwaczka z Familoków", w czasie której każdy z uczestników będzie miał za zadanie przyszyć do skrawka materiału jak największą ilość guzików. Oprócz liczby przyszytych elementów, o zwycięstwie będzie decydować również precyzja szycia oraz wytrzymałość szwów.

Dzięki zaangażowaniu oraz pomysłowości pracowników WTZ, podczas imprezy mieszkańcy będą mogli wziąć udział także w konkursie drużynowym "Przaja Ci Czerwionko", który jest inspirowany znanym programem telewizyjnym "Kocham Cię Polsko". W "familokowej" wersji,  każda z drużyn będzie miała do rozwiązania 7 zadań o różnym poziomie trudności, a wszystkie zagadki będą odnosiły się do śląska, Czerwionki czy samych familoków.

W trakcie "Dnia Sąsiada" odbędą się również inne konkursy, bezpośrednio nawiązujące dawnych graczek śląskich, które dawniej były bardzo popularne w naszym regionie.

Podczas pikniku przewidziano również wielkie grilowanie i konkurs na "Najlepszy wypiek z Familoków". Do udziału w nim zapraszamy wszystkie osoby, które chcą  pochwalić się swoimi pysznymi ciastami czy innymi wypiekami. W czasie pikniku każdy uczestnik będzie mógł skosztować „Baby z Familoka” i oddać swój głos na najlepszą z nich!  Osoby zainteresowane wzięciem udziału w tym konkursie, proszone są o kontakt, w celu zgłoszenia swojego udziału. Można to zrobić drogą telefoniczną: 32 44 00 479, e-mail: biuro@familokicom.pl lub osobiście, przychodząc do Centrum Informacji Turystycznej w godzinach otwarcia.

Inicjatorem projektu “Dzień Sąsiada” jest Warsztat Terapii Zajęciowej w Czerwionce, natomiast wydarzenie jest koordynowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach i dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017.

Szczegóły na www.familoki.com.pl

top_baner
do góry