Strona główna/Urząd/Aktualności/Dzień Promocji Zdrowia

Dzień Promocji Zdrowia

Aktualności 27 Września 2016

W minioną niedzielę w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym można było bezpłatnie skorzystać z porad specjalistów, psychologów, pedagogów, dietetyków i fizjoterapeutów. W programie odbyły się także pokazy i zajęcia z zakresu edukacji zdrowotnej. To wszystko w ramach Dnia Promocji Zdrowia.

 

„Celem wydarzenia jest nie tylko edukacja zdrowotna mieszkańców, ale także motywowanie ich do dbania o swoje zdrowie na co dzień. Dzień Promocji Zdrowia w jednym miejscu gromadzi specjalistów z różnych dziedzin. To okazja, aby ocenić swój stan zdrowia, a w przypadku niepokojących objawów zaplanować dalsze postępowanie” – wyjaśniali organizatorzy.

Mieszkańcy mieli możliwość skorzystania z wielu badań: poziomu ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi, składu masy ciała, wad postawy u dzieci, możliwość skorzystania z porad psychologa, pedagoga, logopedy, terapeuty SI, dietetyka, specjalistów z Ośrodka Pomocy Społecznej i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, masaż klasyczny oraz wykład „Jak zdrowo się odżywiać?”.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pomocy „Feniks” z siedzibą
w Czerwionce-Leszczynach.

Partnerami wydarzenia byli:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach,

Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach,

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Rybniku,

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czerwionce-Leszczynach,

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rybniku,

Centrum Dietetyczne Naturhouse.

 

Dzień Promocji Zdrowia współfinansowany był ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

do góry