Strona główna/Urząd/Aktualności/Duże serce, małemu sercu - zapraszamy na Piknik Rodzinny

Duże serce, małemu sercu - zapraszamy na Piknik Rodzinny

Aktualności 14 Września 2011

Duże serce, małemu sercu - zapraszamy na Piknik Rodzinny

W najbliższą sobotę zapraszamy na rodzinny piknik do Leszczyn. Organizowana impreza będzie utrzymana w klimacie góralskim. Wystąpią dziecięce zespoły z Beskidu Żywieckiego, Słowacji, zespół z Czerwionki-Leszczyn a także kabaret młodzieżowy z Katowic i brzuchomówca Piotr Boruta z Czocherem. W tym dniu serwowane będą między innymi góralskie potrawy regionalne, przygotowane przez młodzież ze szkoły gastronomicznej. Będzie również góralska bukieciarka, która będzie uczyć chętnych robienia kwiatków z krepiny oraz góral, który będzie strugał zabawki z kawałków drewna. Nie zabraknie wielu innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Miejsce: Muszla Koncertowa, Park Leśny w Leszczynach, ul Sportowa
Rozpoczęcie imprezy o godz. 14.00.

Wystąpią m.in.:

Zespół Wierchy
www.wierchy.milowka.pl 


Młody Heligon


Zespół powstał w 2002 r. pod kierownictwem Miroslava Tropeka, który jest nauczycielem młodych heligonistów. Przedstawili się na różnych akcjach w Austrii, Polsce, Czechach i na terenie całej Słowacji. Najczęściej występują w Piešťanských kúpeľoch (=Pieszczany). Zespół tworzy siedem chłopców i trzy dziewczyny w wieku od 6 do 14 lat oraz ich nauczyciel Miroslav Tropek. Chłopcy grają na heligonkach i śpiewają, wtórują im tańce i pieśni z różnych rejonów Słowacji. Zespół wydał 2 płyty CD z piosenkami góralskimi, trzecia płyta CD zawiera piosenki słowackie (wyd. 2007) i czwarta płyta wydana została w r. 2009-2010 i nosi nazwę 'Od Oravy wietor wieje'. W 2011 r. planujemy nagrać wideoklipy z piosenkami góralskimi i słowackimi.

Kabaret SOCRATIRON

Kabaret założyła grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Ligonia w Chorzowie, w kwietniu 2008 r. Rozpoczął się okres kształtowania składu kabaretu. W 2009 r. wystąpiliśmy na kilku przeglądach teatralnych, gdzie czasem i dla nas trafiały się nagrody. Niestety, często zmieniający się skład nie pozwolił na osiągnięcie znaczących sukcesów.Grupa działała nadal, w listopadzie 2009 r. zmieniając nazwę na Kabaret SOCRATIRON i pozyskującn owego managera Mateusza Wierzbickiego oraz paru nowych aktorów. W styczniu 2010 r. nawiązano współpracę z Młodzieżowym Domem Kultury w Katowicach na osiedlu Tysiąclecia. Kabaret zaczął się rozwijać i kształtować swój własny styl.

Zespół PLOOM

"Z muzyką bezpieczniej"

Czy zdarzyło się kiedyś Państwu być świadkami czyjegoś zasłabnięcia, czy przeszliście obojętnie obok kogoś leżącego, tłumacząc sobie, że zapewne ten człowiek jest pijany… Czy znacie odpowiedź na pytanie jak się zachować na widok dwójki bijących się ludzi, czy wiecie co zrobić aby dzisiejsza młodzież nie interesowała się tak bardzo wszelkimi szkodliwymi używkami?

Dla niejednego dorosłego odpowiedzi na powyższe pytania mogą okazać się kłopotliwe; a co odpowiedziałyby nasze dzieci? Czy doskonale są im znane alarmowe numery telefonów, czy potrafią udzielić pierwszej pomocy, czy wiedza jak pozostać bezpiecznym, nie będąc jednocześnie obojętnym?

Odpowiedzią na serię powyższych zagadnień może być jedno słowo: PLOOM.

Co to oznacza?

"Ploom" to zespół muzyczny, zrzeszający grono doświadczonych muzyków, a nprzede wszystkim pełne zapału do pracy i miłości do muzyki dzieci.
Główną misją zespołu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży podstawowych nzasad bezpieczeństwa. O tym właśnie mówią wykonywane przez zespół utwory, wskazujące dzieciom i młodzieży niektóre rozwiązania trudnych sytuacji nżyciowych.
Zespół PLOOM uczy alarmowych numerów telefonów, radzi jak się zachować w niebezpiecznych sytuacjach i jak przetrwać w dzisiejszych, trudnych mczasach. Młodzi ludzie znajdą w utworach odpowiedzi na pytania: jak
zareagować w przypadku włamania, próby nakłonienia do zażywania narkotyków czy w nieszczęśliwym wypadku.
Świadomi znaczenia muzyki w życiu każdego człowieka, pokazują, iż muzyka może nie tylko cieszyć ale również i edukować. Śpiewając o zasadach bezpieczeństwa być może wychowują "nowe", świadome pokolenie.

Mocną stroną zespołu są muzycy, grający od wielu lat we własnych formacjach.
Fakt ten sprawia, iż brzmienie zespołu zadowoli również dorosłego koneseramuzyki.

do góry