Strona główna/Urząd/Aktualności/Drugi tydzień ferii z MOK-iem i MOSiR-em

Drugi tydzień ferii z MOK-iem i MOSiR-em

Aktualności 9 Lutego 2018

Drugi tydzień ferii zimowych upłynął dla dzieci i młodzieży Czerwionki-Leszczyn pod kątem zajęć organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Chociaż ferie zimowe już się kończą i w najbliższy poniedziałek uczniowie wrócą do szkolnych ławek, to jednak każdy z nich, wybierając zajęcia z bogatej oferty MOK-u i MOSiR-u nie mógł narzekać na nudę. Drugi tydzień ferii rozpoczęły warsztaty robienia bajkowych słoiczków do dzieci. Najmłodsi, którzy postanowili wziąć w nich udział, dzięki specjalnie przygotowanym materiałom – i oczywiście własnej pomysłowości - mogli na pokrywkach słoików wyczarować co tylko chcieli – baranki, pieski czy zajączki.

 

Z pewnością bogatszy o nową wiedzę wyszedł każdy, kto wziął udział w pokazie pająków w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym. Swoja kolekcję pająków ptaszników zaprezentował Andrzej Pająk, który swoje zbiory pokazuje na wystawach w całej Polsce – tym razem z kolei odwiedził Czerwionkę-Leszczyny. Dzieci i dorośli zgromadzeni w CKE z ciekawością słuchali wykładu dotyczącego zwyczajów pająków czy tego skąd wzięła się nazwa „ptasznik”. Ta żywa lekcja biologii będąca efektem wielu lat doświadczenia, hodowli i pasji Andrzeja Pająka z pewnością na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

 

Przez cały miniony tydzień, ci, którzy preferują aktywne spędzanie wolnego czasu mogli brać udział w zajęciach w Domu Kultury w Czerwionce, gdzie odbywały się gry i zabawy oraz w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie z kolei codziennie od 12.00 do 15.00 trwały zajęcia sportowe. Mamy nadzieję, że już w poniedziałek wszyscy uczestnicy ferii z MOK-iem i MOSiR-em uśmiechnięci i wypoczęci powrócą do swoich szkolnych obowiązków

do góry