Strona główna/Urząd/Aktualności/Druga edycja Wielkiego Testu Językowego Powiatu Rybnickiego

Druga edycja Wielkiego Testu Językowego Powiatu Rybnickiego

Aktualności 22 Września 2014

Jeszcze niespełna miesiąc pozostał do drugiej edycji Wielkiego Testu Językowego Powiatu Rybnickiego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, które na ten cel otrzymało dofinansowanie z programu dotacyjnego "Ojczysty - dodaj do ulubionych" realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury wraz z kampanią społeczno-edukacyjną o tej samej nazwie jako część Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020.

 

Celem strategicznym programu jest kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, budowanie kompetencji językowych oraz  doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym poprzez realizację projektów popularyzujących wiedzę o języku.

 

 

Wielki Test Językowy Powiatu Rybnickiego odbędzie się w ramach projektu pn. „Ściśle fajne 2014”, na który Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk pozyskało środki w kwocie 15 000,00 zł. Projekt ma na celu budowanie kompetencji językowych i popularyzacji rzadko używanych słów oraz promocji zagadnień związanych z nauką języka polskiego wśród młodzieży w wieku 12-16 lat z obszaru wiejskiego powiatu rybnickiego poprzez przeprowadzenie Wielkiego Testu Językowego Powiatu Rybnickiego online. Ponadto w ramach projektu zostanie stworzona gra komputerowa z wykorzystaniem bohatera lokalnej legendy, Rozbójnika Ramża, pt. „Językowy zawrót głowy z Rozbójnikiem Ramża”.

 

 

 

Test oraz gra komputerowa będą dostępne na stronie internetowej scislefajne.com.

 

Pierwsza edycja Wielkiego Testu Językowego Powiatu Rybnickiego odbyła się w ubiegłym roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział prawie 500 gimnazjalistów. Wtedy powstała też pierwsza gra komputerowa pt. „Złap Pana Oko” polegająca na odnajdywaniu ukrytych słów i tym samym na schwytaniu niesfornego „słowostwora” Pana Oko.

 

Projekt „Ściśle fajne 2014” jest realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk we współpracy z Fundacją Media 3.0 z siedzibą w Rybniku w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Ojczysty – dodaj do ulubionych ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.


top_baner
do góry