Strona główna/Urząd/Aktualności/Dowiedz się, jak pomagać innym

Dowiedz się, jak pomagać innym

Aktualności 16 Czerwca 2014

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach zaprasza na zajęcia dotyczące pomocy osobom uzależnionym od narkotyków oraz podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pierwsze zajęcia odbędą się już w najbliższy wtorek 17.06.2014r., w godz. 17.30-19.30, w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. „Od inicjacji do uzależnienia” – prelekcja skierowana do rodziców uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Spotkanie poprowadzą specjaliści ze Stowarzyszenia Pomocy „Arka Noego” w Gliwicach.

 

Kolejne zajęcia: 30.06.2014r., godz. 17.30-19.30, Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach. Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej obejmuje m.in. resuscytacja osoby dorosłej, aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy, używanie półautomatycznego defibrylatora (AED), postępowanie przy ataku padaczki, postępowanie przy poparzeniu termicznym i chemicznym, postępowanie przy porażeniu prądem, postępowanie przy różnego rodzaju ranach, postępowanie przy krwotoku z nosa, postępowanie przy złamaniach zamkniętych i otwartych, ćwiczenia na fantomie.

 

Szczegółowe informacje i zgłoszenia pod numerem tel. 505 194 137, bądź w biurze projektu przy ulicy Wolności 2 (budynek Miejskiego Ośrodka Kultury) od 8.00 - 14.30. Prelekcje są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

 

Prelekcje odbędą się w ramach projektu „Odnowa naszej miejscowości dzięki lokalnej aktywności”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 

 

do góry