Strona główna/Urząd/Aktualności/Dotacje dla osób fizycznych

Dotacje dla osób fizycznych

Aktualności 25 Lipca 2016

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczął pilotażowy Program „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”.

W ramach przedsięwzięcia o udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Do dofinansowania kwalifikują się następujące inwestycje:

  1. Wymiana źródeł ciepła, przeznaczonych do ogrzewania pomieszczeń lub podgrzewania wody w   istniejących obiektach, na bardziej efektywne ekologicznie i energetycznie.
  2. Budowa systemów grzewczych z udziałem odnawialnych źródeł energii (pompy ciepła,    kolektory słoneczne).
  3. Zastosowanie  rozwiązań  technicznych  mających  na  celu  zwiększenie oszczędności energii w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych, dla których pozwolenie na budowę wydano przed 16.12.2002 r. (docieplenie przegród budowlanych, wymiana okien i drzwi, modernizacja lub budowa wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania).

Wysokość dotacji wynosi 25% w przypadku modernizacji źródła ciepła i 15 % w pozostałych przypadkach. Dotacje są również ograniczone kwotowo (od 2000 zł do 12 500 zł).

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są od 11 do 22 lipca 2016 roku. Można je  składać w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach przy ul. Plebiscytowej 19, w godzinach od 7:30 do 15:30 lub przesłać pocztą.

Od 27 czerwca w siedzibie Funduszu w Katowicach, przy ul. Plebiscytowej 19, działa Punkt Konsultacyjny, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. Pracownicy WFOŚiGW udzielają szczegółowych informacji na temat Programu oraz służą pomocą przy wypełnianiu wniosków.


Kontakt: e-mail: niskaemisja@wfosigw.katowice.pl, telefon: (32) 60 32 252.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć TUTAJ.

do góry