Strona główna/Urząd/Aktualności/Dostosowanie sieci szkół do nowego ustroju

Dostosowanie sieci szkół do nowego ustroju

Aktualności 10 Lutego 2017

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej, podczas której radni jednogłośnie przyjęli uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

 

 

„Chcę podkreślić bardzo ważną rzecz: praca, która jest związana z reformą szkolnictwa nie powinna wymagać sesji nadzwyczajnej. A jeśli musiało dojść do jej zorganizowania, pragnę bardzo serdecznie podziękować radnym za obecność – powiedział burmistrz Wiesław Janiszewski. - Chciałbym też bardzo serdecznie podziękować naczelnik wydziału edukacji - Iwonie Flajszok, za pracę ustawiczną, permanentną, fachową, nie budzącą żadnych wątpliwości, także w kontaktach ze środowiskiem. Mam poczucie bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o sposób w jaki ta reforma będzie przeprowadzona u nas w gminie. Mam też świadomość, jak wiele pracy jest przed nami. Również rodzice otrzymają jeszcze dodatkową porcję informacji, która powinna utwierdzić ich w przekonaniu, że gmina robi wszystko, co należy do jej obowiązków - z największą troską i starannością. Dziękuję wszystkim, na których barkach musiała spocząć realizacja tej reformy.

W roku 1990 Czerwionka-Leszczyny, jako jedna z sześciu gmin w Polsce, podjęła decyzję o przejęciu oświaty przez samorząd. Myślę, że nasze szkoły wyszły na tym, jeżeli nie bardzo dobrze, to na pewno dobrze. Jestem więc pewien, że wdrożymy konieczne dziś działania.

Musimy procedować w oparciu o przepisy prawa, ale wsłuchujemy się także w opinię środowiska.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję Radzie Miejskiej za tę nadzwyczajną formę dzisiejszej sesji, za obecność i za odpowiedzialność”.

 

Poniżej zamieszczona zostaje uchwała oraz jej załączniki:

Uchwała

Załacznik nr 1 do Uchwały

Załacznik nr 2 do Uchwały

Załacznik nr 3 do Uchwały

 

do góry