Strona główna/Urząd/Aktualności/Dobro da się zmierzyć. Zachęcamy do wsparcia akcji "Kilometry dobra"

Dobro da się zmierzyć. Zachęcamy do wsparcia akcji "Kilometry dobra"

Aktualności 21 Marca 2016

Trwa kampania „Kilometry Dobra” w której biorą udział organizacje z Czerwionki-Leszczyn: GB Luxtorpeda wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzieży niepełnosprawnej JESTEM.

 

Kampania „Kilometry Dobra” pomoże zebrać środki na wsparcie sportu dzieci i młodzieży pełnosprawnej i niepełnosprawnej poprzez funkcjonowanie i rozwój Młodzieżowej Sekcji Lekkoatletycznej Młoda Luxtorpeda oraz rozwój sekcji Olimpiad Specjalnych działających przy Zespole Szkół Specjalnych w Leszczynach oraz dofinansowanie zajęć z dogoterapii i hipoterapii.

Głównym celem „Kilometrów Dobra” jest zbiórka pieniędzy na cele, które określają wszystkie organizacje uczestniczące w akcji (37 miast w Polsce), a następnie podział zebranych środków pomiędzy te właśnie instytucje.

Jest to III edycja  „Kilometrów Dobra”. Do tej pory odbyły się dwie edycje kampanii. W 2015 roku w akcji wzięło udział 30 organizacji. Zebrano 1,1 mln złotych. Podczas uroczystego finału pieniądze zostały ułożone w ciąg monet o długości 25 km.

Zbierane pieniądze – złotówki, dwuzłotówki, pięciozłotówki, muszą być gromadzone codziennie. Następnie, wszystkie monety klejone są na taśmie, tworząc kilometry pieniędzy. 5 czerwca 2016 jednocześnie w różnych miastach Polski nastąpi próba pobicia rekordu Guinessa. Każda złotówka ma znaczenie, a darczyńca staje się częścią globalnej kampanii dobroczynnej oraz bierze udział w biciu rekordu.

Formy zbierania datków:

- szybkie wpłaty pod adresem: http://kilometrydobra.pl/organization/czerwionka-leszczyny/

- przelew na konto - 37 2030 0045 1110 0000 0242 8610 (z dopiskiem: „Kilometry Dobra”)

- zbiórki do puszek.


Polecamy także filmową promocję akcji „Kilometry dobra” w Czerwionce-Leszczynach. Działaniom patronuje Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

top_baner
do góry