Strona główna/Urząd/Aktualności/Dekoracje świąteczne już zdobią gminę

Dekoracje świąteczne już zdobią gminę

Aktualności 2 Grudnia 2011

Coraz bliżej świąt. Czerwionka-Leszczyny rozświetla się już mnogością bożonarodzeniowych ozdób.

Kolorowe dekoracje na słupach oświetleniowych błyszczą się we wszystkich dzielnicach i sołectwach. „Gmina jest rozległa, ale dołożyliśmy starań, aby wszędzie pojawiły się świąteczne akcenty” – mówi Robert Bluszcz, mistrz zieleni z Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach.

W najbliższych dniach zamontowane zostaną także dodatkowe ozdobne świetlne - ramki z kokardami i świecami oraz napisy „Wesołych świąt” - przy wjeździe do Czerwionki od strony Stanowic i od strony Czuchowa.

Wczoraj przed budynkiem UGiM ustawiono dużą choinkę. Drzewko czeka jeszcze na odpowienie przystrojenie.

Ale na tym nie koniec, ponieważ ZDiSK przygotował w tym roku zupełnie nowe dekoracje, które mają dodać gminie świątecznego klimatu.

„Zamówiliśmy logo naszej miejscowości w świątecznej oprawie, pięknie podświetlone oraz niespodziankę, która powinna szczególnie spodobać się najmłodszym mieszkańcom. Jest to duża przestrzenna dekoracja - zaprzęg z Mikołajem” – wyjaśnia Robert Bluszcz.

Mikołaj już zamontowany został na dachu budynku Urzędu Stanu Cywilnego, skąd jest doskonale widoczny.

Logo gminy można zobaczyć na ścianie krytej pływalni tuż przy głównej ulicy.

Pracownicy ZDiSK-u mają nadzieję, że nowe propozycje świątecznego przystrojenia Czerwionki-Leszczyn przypadną do gustu mieszkańcom.

do góry