Strona główna/Urząd/Aktualności/Dekoracje świąteczne już zdobią Gminę

Dekoracje świąteczne już zdobią Gminę

Aktualności 1 Grudnia 2014

 

Do Bożego Narodzenia zostały jeszcze ponad trzy tygodnie, ale nasza miejscowość już zaczyna „stroić się” na święta. Niezwykłą zimowo-świąteczną atmosferę można poczuć już w kilku miejscach. Niebawem bożonarodzeniowe ozdoby rozbłysną w kolejnych.

 

Podświetlany zaprzęg z Mikołajem zdobi już Centrum Kulturalno-Edukacyjne  i - jak mówią mieszkańcy - znakomicie prezentuje się  w tym miejscu.

Okazale udekorowano także ulicę Szkolną na terenie osiedla familoków oraz plac rekreacyjno-wypoczynkowy.

„Niebawem w centralnym miejscu placu zostanie zamontowana wysoka świetlna choinka. Obserwujemy, że mimo prowadzonych prac, coraz większa liczba osób odwiedza plac rekreacyjny i korzysta z jego atrakcji. Postanowiliśmy więc ozdobić miejsce, w którym przebywają nasi mieszkańcy i mamy nadzieję, że nowo zakupione dekoracje przypadną im do gustu” - mówi Piotr Łuc, dyrektor Zarządu Dróg i Służ Komunalnych.

 

Kolorowe dekoracje na słupach oświetleniowych błyszczeć będą we wszystkich dzielnicach i sołectwach. „Gmina jest rozległa, ale dokładamy starań, aby wszędzie pojawiły się świąteczne akcenty” – mówi Robert Bluszcz, mistrz zieleni z Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach.

Pięknie i efektownie przystrojona zostanie, jak zwykle, hala targowa w Czerwionce. "Dekoracyjne motywy płatków śniegu, które pojawią się na terenie hali, ozdobią także ulicę 3 Maja od hali aż do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II" - dodaje R. Bluszcz.

W dzielnicy Leszczyny udekorowane zostaną ulice, a nietuzinkowe spadające świetlne sople pojawią się na drzewach w Leszczynach oraz sołectwach gminy.

 W najbliższych dniach zamontowane zostaną także dodatkowe ozdobne świetlne - ramki z kokardami i świecami oraz napisy „Wesołych świąt”.

Świątecznego klimatu dodają także choinki, które, lada dzień, wyjątkowo udekorowane, pojawią się na terenie naszej gminy.

Pracownicy ZDiSK-u mają nadzieję, że nowe propozycje świątecznego przystrojenia Czerwionki-Leszczyn przyczynią się do wprowadzenia pięknej bożonarodzeniowej aury.

 

top_baner
do góry