Strona główna/Urząd/Aktualności/Dębieńsko: rynek już jest, a boisko się buduje

Dębieńsko: rynek już jest, a boisko się buduje

Aktualności 19 Maja 2011

Od wczesnej wiosny mieszkańcy Dębieńska mogą korzystać z nowego miejsca, stworzonego specjalnie z myślą o ich wypoczynku i integracji. 

Budowa placu w centrum dzielnicy (przy skrzyżowaniu ulic Zabrzańskiej i Bełkowskiej) kosztowała ok. 445 tys. złotych. Prace wykonał ZDiSK.

Miejsce zaprojektowane zostało w nowatorski sposób. Kamienne ławy okalające stół sprawiają wrażenie wypływających z bruku. Jest minimalistycznie i bardzo estetycznie. Zasadzono także nowe drzewa i kwiaty, aby z czasem rynek otoczony był zielenią.


Od strony ul. Bełkowskiej utworzono także parking z kilkunastoma miejscami dla samochodów. 

Natomiast od strony kościoła – z dala od ruchliwej jezdni - zamontowane zostało urządzenie zabawowe dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

Nowy rynek często odwiedza pani Agnieszka Ostrowska ze swoją córeczką Paulinką.

"Przychodzimy tu prawie codziennie. Cieszę się, że wreszcie stworzono miejsce, gdzie mogę pójść na spacer z dzieckiem. Bardzo brakowało nam takiego placyku, a tutaj czujemy się bezpiecznie. Mała chętnie korzysta ze zjeżdżalni. Siadamy też na ławeczkach i odpoczywamy po spacerze" - opowiada pani Agnieszka.

Wraz z uruchomieniem węzła autostradowego znacznie zwiększył się ruch w dzielnicy. "Wcześniej był tu nieatrakcyjny parking, a teraz miejsce to stanowi nasz powód do dumy. Z chęcią pokazujemy go odwiedzającym naszą miejscowość gościom"- dodają zadowoleni mieszkańcy.

Niedaleko od nowego "rynku" jeszcze w tym roku powstanie komfortowe boisko piłkarskie.

Zostanie ono wybudowane przy zbiegu ulic Asnyka i Bełkowskiej.

Przy boisku ma powstać niewielki parking, a także zaplecze szatniowo-sanitarne. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu. Boisko nie będzie posiadało barier dla niepełnosprawnych. 

Celem inwestycji jest wzrost dostępności infrastruktury sportowej i poprawa warunków uprawiania sportu i rekreacji w naszej gminie. W związku z budowa autostrady A1 jedyne boisko piłkarskie w Dębieńsku zostało zlikwidowane. Nowy obiekt będzie komfortowy, nowoczesny i wyposażony w sztuczną nawierzchnię.

Wykonawca prac - firma InterHall z Katowic - został wyłoniony w drodze przetargu. Złożył ofertę za 2 187 000 zł. 76% wartości inwestycji stanowi dofinansowanie z puli środków Unii Europejskiej. 

W tej chwili przeprowadzane są prace ziemne mające na celu odpowiednie przygotowanie terenu pod budowę.

do góry