Strona główna/Urząd/Aktualności/Czytali Trylogię wraz z prezydentem

Czytali Trylogię wraz z prezydentem

Aktualności 10 Września 2014

ZS nr 3 to jedyna szkoła w naszej gminie, która wzięła udział w trzeciej edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

 

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Po Panu Tadeuszu i Zemście przyszła pora w tym roku na czytanie Trylogii Sienkiewicza, dzieło tak bliskie uczniom ZS 3 ze względu na osobę patrona – Henryka Sienkiewicza.

Od piątku 5 wrześnie do poniedziałku 8 września uczniowie w szkole i w domu czytali dzieła stworzone przez autora Trylogii. Powodzeniem cieszyły się konkursy czytelnicze zorganizowane dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz zagadki i zabawy literackie.

W konkursie czytania Trylogii laureatami zostali: Karol Bociek – I a, Ania Mrowiec, Agnieszka Pluta – II a, Paweł Siwek – II a, wyróżnieni otrzymali: Agata Wowra – III b, Eliza Wrzodak III a, Kamil Salamon II a, Kamil Mikołajczyk II c

Uczestnicy tego konkursu zaprezentowali się wspaniale, a jury doceniło ich dobór repertuaru, interpretację oraz strój. Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy z rąk pani dyrektor ZS 3 Małgorzaty Marciniak, ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta Czerwionka- Leszczyny.

 

Organizatorami konkursów byli bibliotekarze – M. Tabaka, B. Jankowska oraz poloniści – M. Pyszny, M. Łubkowska .

„Wielką niespodzianką była dla nas pamiątkowa pieczęć otrzymana z kancelarii prezydenta RP, każdy może mieć jej odcisk w swym zeszycie lub książce” - mówią organizatorzy wydarzenia.

do góry