Strona główna/Urząd/Aktualności/Czwartki lekkoatletyczne z udziałem Młodej Luxtorpedy

Czwartki lekkoatletyczne z udziałem Młodej Luxtorpedy

Aktualności 10 Października 2016

29 września zakończyły się jesienne zawody lekkoatletyczne organizowane przez MOSiR Mikołów oraz stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” pod nazwą „Czwartki Lekkoatletyczne”. W wydarzeniach brały udział także dzieci z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Zawody wypadały kolejno 15, 22 i 29 września. Była to już 23 edycja ogólnopolskich zmagań, przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych.

Dzieci z Młodej Luxtorpedy z Czerwionki-Leszczyn wraz z opiekunem sekcji Rafałem Żakiem brały udział w “czwartkach” po raz drugi. W tym roku, dzięki zakończonej sukcesem finansowym akcji Kilometry Dobra można było sfinansować wyjazd większej grupy dzieci, nie tylko z Młodej Luxtorpedy. Zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Z propozycji skorzystała Szkoła Podstawowa nr 3 w Leszczynach. Pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Jagody Kwasiborskiej-Damek udział w sportowych wydarzeniach wzięło kilkunastu uczniów.

„Warto wspomnieć, że uczniowie z tej szkoły: Rafał Nowak,  Szymon Lis, Jakub Cichocki zajmują pierwsze miejsca w swoich konkurencjach. Kilku innych również zajmuje wysokie miejsca i na pewno mają duże szanse na start w finale ogólnopolskim. Może ten fakt zachęci pozostałe szkoły z naszej gminy do wzięcia udziału w wiosennej edycji zawodów, która odbywać się będzie 20 i 27 kwietnia oraz 11 i 18 maja, a finał miejski 25 maja” - zachęca Monika Radkowska-Repko z GB Luxtorpeda.

Finał ogólnopolski zawodów odbędzie się w czerwcu 2017 roku w Łodzi. Do finału Grand Prix kwalifikuje się trzech pierwszych zawodników z miasta w każdej konkurencji w swoim roczniku. Teraz dzieciaki ostro trenują i szykują się do udziału w wiosennej edycji.

do góry