Strona główna/Urząd/Aktualności/Czerwionka-Leszczyny na targach GMINA

Czerwionka-Leszczyny na targach GMINA

Aktualności 26 Listopada 2012
23 listopada w Poznaniu zakończyły się Targi Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA. Targom towarzyszył Kongres Samorządów GMINA oraz Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD, gdzie swoje tereny pod inwestycje promowała Czerwionka-Leszczyny.

Jak podają organizatorzy - tegoroczne targi GMINA przyciągnęły znacznie więcej zwiedzających niż w roku 2011. Targi są miejscem spotkań producentów i dostawców usług usprawniających funkcjonowanie regionów z reprezentantami samorządów i osobami odpowiedzialnymi za realizację zadań własnych jednostek samorządów terytorialnych. W tym roku hasłem przewodnim targów GMINA były "Nowoczesne narzędzia dla rozwoju regionów".

GMINA 2012 to arena wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami sektora prywatnego i publicznego, a także inspiracja dla wprowadzania innowacyjnych pomysłów i rozwiązań, zmierzających do poprawy funkcjonowania jednostek samorządowych. Podczas Kongresu Samorządów wspołorganizowanego przez dziennik Rzeczpospolita rozmawiano o aktualnych problemach, z którymi na  borykają się samorządy m.in. gospodarce odpadami, recyclingu, funduszach unijnych, Partnerstwie Publiczno-Prywatnym, roli samorządu w gospodarce rynkowej i cyfrowej gminie. 
W tym samym czasie co targi GMINA odbywał się Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD, podczas którego przedstawiciele samorządów lokalnych, w tym Czerwionki-Leszczyn przedstawili oferty inwestycyjne własnych regionów. W ramach salonu zaprezentowały się także specjalne strefy ekonomiczne, parki technologiczne, biura obrotu nieruchomościami oraz instytucje wspierające rozwój regionów. 

Atutem, na który wskazują zwiedzający targów GMINA, jest szeroki zakres oferowanych produktów i usług. Ekspozycję tworzą produkty i usługi z zakresu architektury miejskiej, elementów małej architektury ulic i placów, architektury krajobrazu, infrastruktury dla osób niepełnosprawnych, oświaty, kultury i sportu, informatyki w instytucjach publicznych.
do góry