Strona główna/Urząd/Aktualności/Czerwionka-Leszczyny na targach Expo Real

Czerwionka-Leszczyny na targach Expo Real

Aktualności 7 Października 2011

Czteroosobowa reprezentacja gminy brała udział w zakończonych wczoraj targach Expo Real w Monachium. Prezentacja oferty terenów inwestycyjnych Czerwionki-Leszczyn podczas jednych z największych branżowych targów w Europie to jeden z elementów projektu na który pracownicy UGiM pozyskali ponad 800 tys. złotych z Unii Europejskiej.

"Nasze stoisko wystawiennicze w Monachium cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W pierwszym dniu imprezy ekspozycję Czerwionki-Leszczyn odwiedziło ponad tysiąc osób" – relacjonował Adrian Strzelczyk, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, który reprezentował gminę w Monachium.

Stoisko gminy zlokalizowane było obok największej, spośród polskich wystawców, Metropolii "Silesia". - "Połączenie działań promocyjnych to spory atut na tego typu targach. Współpracujemy, a nie rywalizujemy. Mieliśmy naprawdę doskonałą organizację ekspozycji i z pewnością zostaliśmy dostrzeżeni" - podkreślał A. Strzelczyk. 

"Targi Real Expo stanowią doskonałą bazę dla realizacji projektów międzynarodowych i zawierania kontaktów biznesowych. Odbyliśmy szereg spotkań, głównie z przedstawicielami branży deweloperskiej oraz handlowo-usługowej, mamy nadzieję, że te kontakty zaowocują" - mówił po powrocie z Monachium burmistrz W. Janiszewski. 

Pierwsze efekty wysiłków promocyjnych podejmowanych przez gminę są już widoczne. Kilka dni temu sprzedano jeden z gruntów inwestycyjnych zlokalizowanych w centrum dzielnicy Czerwionka.

Targi Expo Real 2011 w Monachium, to jedne z największych targów branżowych w Europie. W ubiegłym roku impreza zgromadziła ponad 1,6 tysiąca wystawców z 35 krajów. Odwiedziło ją w ciągu trzech blisko 40 tysięcy osób.
Oferta targów obejmuje zagadnienia dotyczące  m.in.: zarządzania nieruchomościami, pośrednictwa i doradztwa w obrocie nieruchomościami inwestycyjnymi, projektowania, finansowania i realizacji takich inwestycji, sfer usług bankowych i leasingowych, informatycznych technologii przekazywania informacji, systemów szkoleń zarządzania infrastrukturą nieruchomości. W programie zaplanowane także szereg ciekawych wykładów, konferencji i dyskusji prowadzonych przez wybitnych specjalistów. Wiodące będą tematy związane ze strategiami finansowania inwestycji w warunkach pokryzysowych, analizą rynkową i zrównoważonym rozwojem rynku nieruchomości w aspektach międzynarodowych porównań.

Podmiotami obecnymi na EXPO REAL są m.in. właściciele i pośrednicy nieruchomości, miasta i regiony, deweloperzy, strefy ekonomiczne, firmy doradcze, firmy zarządzające nieruchomościami, firmy budowlane, biura architektury i projektowe, kancelarie prawne, inżynierowie i architekci, fundusze inwestycyjne, banki i fundusze leasingowe, firmy ubezpieczeniowe, menadżerowie do spraw doradztwa i zarządzania, informatycy, dziennikarze i przedstawiciele stowarzyszeń branżowych.

Całkowitą wartość realizowanego przez gminę projektu promocji terenów inwestycyjnych oszacowano na kwotę 944 170 zł, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego wynosi 85 % kosztów kwalifikowanych tj. 801 694, 50 zł.

do góry