Strona główna/Urząd/Aktualności/Czarnobyl. Strefa śmierci - spotkanie w Bibliotece

Czarnobyl. Strefa śmierci - spotkanie w Bibliotece

Aktualności 1 Czerwca 2018

30 maja w Bibliotece Publicznej miało miejsce niezwykłe spotkanie z ekstremalnym podróżnikiem - Andrzejem Raudnerem, zastępcą burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, który opowiedział o swojej podróży do Czarnobyla.
 
“Postanowiłam skorzystać z bogactwa wiedzy pana wiceburmsitrza i zaprosić go do podzielenia się swoimi wrażeniami i przeżyciami z naszymi czytelnikami” - mówiła, otwierając spotkanie Aleksandra Pietruszewska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach.
 
Podróżnik, z wielką pasją i zaangażowaniem, przybliżył zgromadzonej w bibliotece publiczności wiele fascynujących historii, związanych z jednym z bardziej tajemniczych i tragicznych miejsc na ziemi - Czarnobylem. Ponadto, zaprezentował zdjęcia z miejsc katastrofy atomowej z 1986 roku oraz wymarłe miasto Prypeć, w którym niechlubna historia spotyka się z tajemnicą, a perełka ideologii socjalistycznej jest symbolem wielkiej tragedii mieszkańców. W najbliższych okolicach miasta Prypeć znajduje się „Strefa Zamknięta", w której mimo wielu zakazów, w dalszym ciągu żyją ludzie, odmawiający przesiedlenia. Wraz z Andrzejem Raudnerem swoimi wspomnieniami dzielili się także inni członkowie wyprawy do Czarnobyla.
 


W spotkaniu uczestniczyli także Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Sekretarz Gminy i Miasta Justyna Domżoł oraz dyrektor MOK-u Mariola Czajkowska, radni oraz czytelnicy.

 

top_baner
do góry