Strona główna/Urząd/Aktualności/Charytatywnie dla żużlowców

Charytatywnie dla żużlowców

Aktualności 5 Października 2015

 Wczoraj w Rybniku odbył się mecz charytatywny, z którego dochód przeznaczono na leczenie trzech kontuzjowanych, walczących o powrót do zdrowia żużlowców - Kamila Cieślara, Darcyego Warda oraz Andrzeja Szymańskiego. Na torze zmierzyły się dwie ekipy, a w rolę trenerów wcielili się samorządowcy Rybnika i Czerwionki-Leszczyn. Mecz zakończył się remisem.

 

"To żużlowcy, których łączy jedno - walczą o powrót do pełnej sprawności. Każdy z nich jest na innym etapie tej walki, ale wszyscy trzej robią wszystko, żeby poruszać się samodzielnie i w ten sposób wygrać z losem - mówił Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik. - Niedzielne zawody będą okazją, żeby im pomóc, bo koszty rehabilitacji są ogromne. Wierzę, że to się uda bo nasi kibice w tym sezonie już kilkakrotnie udowodnili, że mają wielkie serce"– zapowiadał K. Mrozek.

 

Choć był to mecz towarzyski, na stadionie pojawili się niemal wszyscy reprezentanci ŻKS ROW Rybnik. Emocji nie zabrakło. W części zasadniczej spotkania lepiej radzili sobie żużlowcy, których do boju wysłał burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski, ale w biegach nominowanych do głosu doszli zawodnicy prezydenta Rybnika Piotra Kuczery. Ostatecznie o wyniku remisowym zdecydował ostatni wyścig. 

Gościem specjalnym meczu był Tomasz Gollob.

 

Poniżej podajemy składy drużyn, które wylosowali Prezydent Rybnika oraz Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny:

 

Drużyna Prezydenta Rybnika Piotra Kuczery
1. Damian Baliński - 10 (2,2,2,2,2)
2. Grzegorz Bassara - 1 (0,0,d,0,1)
3. Troy Batchelor - 9 (1,3,2,3,0)
4. Roman Chromik - 8 (3,1,d,1,3)
5. Kacper Woryna - 9+1 (1,2,2,2,2*)
6. Valentin Grobauer - 8+1 (3,1,w,1*,3)

Drużyna Burmistrza Gminy i Miasta Czerwonka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego 
1. Sebastian Ułamek - 13 (2,2,3,3,3)
2. Michał Schmidt - 1 (0,0,1,0,0)
3. Chris Harris - 13 (3,3,3,3,1)
4. Kamil Wieczorek - 5 (1,1,1,2)
5. Dakota North - 9 (2,3,3,0,1)
6. Robert Chmiel - 4 (0,1,1,2,0).

-"Pomysł bardzo ciekawy, a idea szczytna. Cieszę się, że kibice byli z nami na stadionie i w ten sposób wsparli tych, których kiedyś oklaskiwali na torze" - mówił burmistrz Wiesław Janiszewski. 

do góry