Strona główna/Urząd/Aktualności/Certyfikat "Gmina przyjazna seniorom" dla Czerwionki-Leszczyn

Certyfikat "Gmina przyjazna seniorom" dla Czerwionki-Leszczyn

Aktualności 27 Maja 2014
 

Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny otrzymała certyfikat „Gmina przyjazna seniorom”.

19 maja podczas III Kongresu Obywatel Senior, organizowanego w Parku Śląskim w Chorzowie, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski wraz z Izabelą Malik, kierownik Punktu Terenowego nr 2 Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach odebrał nagrodę z rąk przedstawicieli Kapituły Konkursowej.

Certyfikat przyznany został przez Koalicję na Rzecz Gmin Przyjaznych Seniorom. W jej skład wchodzą: organizatorzy ogólnopolskiego Kongresu, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Polskie Towarzystwo Gerontologiczne, Stowarzyszenie Gerontologów Społecznych.

Tytuł stanowi potwierdzenie, że władze jednostki samorządu terytorialnego nie zapominają o potrzebach tej coraz liczniejszej części wspólnoty lokalnej, którą stanowią seniorzy. Certyfikat przyznawany jest gminom, które propagują działania sprzyjające starszym mieszkańcom oraz dbają o poprawę jakości życia seniorów poprzez szereg działań podejmowanych w tym kierunku. Otrzymanie certyfikatu zobowiązuje jednocześnie Czerwionkę-Leszczyny do realizacji wytycznych wskazanych przez organizatora konkursu w ciągu kolejnych lat.

 

do góry