Strona główna/Urząd/Aktualności/Casting: mamy powody do dumy!

Casting: mamy powody do dumy!

Aktualności 27 Stycznia 2012

Wczoraj w sali widowiskowej MOK-u odbył się organizowany przez UGiM w Czerwionce-Leszczynach casting. Celem wydarzenia było wyłonienie trzech osób – mieszkańców regionu, którzy zostaną twarzami kampanii promocyjnej gminy.

Najnowsza koncepcja promocji opiera się na wyeksponowaniu atutu Czerwionki-Leszczyn, jaki stanowi kadra profesjonalistów. Powodzenie i rozwój przedsiębiorstwa w znacznej mierze zależy bowiem od zatrudnionych pracowników.
Efektem energii i zaangażowania mieszkańców ma być nietuzinkowy spot promocyjny, który pozwoli gminie wyróżnić się w gąszczu ofert kierowanych do inwestorów.

Zainteresowanie castingiem przerosło nasze oczekiwania. Łącznie napłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń – w tym wiele ofert od mieszkańców Rybnika, Wodzisławia, Rydułtów, Orzesza. Maila ze zgłoszeniem do udziału w castingu przesłała nam także finalistka programu Top Model!

Każda z przybyłych na casting osób przechodziła trzy etapy : 
· odbyła krótką rozmowę dotyczącą zainteresowań, oczekiwań, wcześniejszych doświadczeń związanych z produkcją filmową 
· wzięła udział w próbie kamerowej (nagranie z wizją i dźwiękiem)
· uczestniczyła w profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Przez cały czas trwania castingu obecny był także aktor Karol Kojko, który rozmawiał z uczestnikami, ośmielał kandydatów, udzielał im profesjonalnych porad dotyczących autoprezentacji.

Uczestników wydarzenia powitał Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. Burmistrz podziękował przybyłym za chęć włączenia się w działania promocyjne prowadzone przez UGiM, życzył również powodzenia podczas castingu.

Przesłuchania zakończyły się po godzinie 20. Dokonanie wyboru nastąpić ma w ciągu najbliższego tygodnia. Z pewnością nie będzie to proste zadanie, gdyż do udziału w castingu zgłosiło się mnóstwo pełnych energii, pasji, uśmiechniętych i sympatycznych osób, które doskonale znają naszą miejscowość i jej atuty – również te o priorytetowym znaczeniu dla potencjalnych inwestorów.

do góry