Strona główna/Urząd/Aktualności/Cały rok na szlaku przyrody w Czerwionce-Leszczynach

Cały rok na szlaku przyrody w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 4 Stycznia 2017

W ramach projektu „Przyrodniczy diament regionu”, realizowanego przez Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, wydany został dwunastostronicowy kalendarz ścienny, promujący walory przyrodnicze Gminy.

Każda karta kalendarza to jeden miesiąc, opatrzony zdjęciem wybranej atrakcji przyrodniczej oraz jej opisem, a także dużym, użytecznym kalendarium.

„Piękna przyroda jest jednym z najważniejszych atutów Czerwionki-Leszczyn, dlatego, przy okazji szeregu działań promocyjnych, zaplanowanych w ramach projektu, postanowiliśmy wydać także kalendarz. Mamy nadzieję, że towarzysząc przez cały rok naszym mieszkańcom i turystom, będzie zachęcał do odwiedzania ścieżek przyrodniczych na terenie naszej Gminy i odkrywania atrakcji turystycznych najbliższej okolicy” - mówią pracownicy UGiM, realizujący projekt.

Wraz z kalendarzami wydane zostały także foldery „Wielkie i małe wycieczki szlakiem przyrody”. Wydawnictwo przyciąga uwagę pięknymi zdjęciami Czerwionki-Leszczyn, w folderach zawarte są także opisy tras i ciekawostek turystycznych. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą także skorzystać z zamieszczonej w folderze mapy ścieżek rowerowych na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

Kalendarze i foldery trafiły do laureatów konkursów organizowanych w ramach projektu „Przyrodniczy diament regionu”. Ostatnie egzemplarze, cieszącego się ogromną popularnością, kalendarza można jeszcze bezpłatnie odbierać w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Mickiewicza 10 - http://familoki.com.pl/ . Na zainteresowanych odkrywaniem urody ścieżek przyrodniczych w Gminie i mieście Czerwionka-Leszczyny czekają także bezpłatne foldery. 

top_baner
do góry