Strona główna/Urząd/Aktualności/CYFROWE SZKOŁY w Czerwionce-Leszczynach

CYFROWE SZKOŁY w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 6 Czerwca 2012

Dwie szkoły podstawowe z terenu gminy zakwalifikowano do udziału w pilotażu programu "Cyfrowa Szkoła".

"Cyfrowa Szkoła" to rządowy program dofinansowania szkół podstawowych, którego celem jest unowocześnienie wyposażenia placówek o sprzęt informatyczny rozwijający technologie informacyjno- komunikacyjne w nauczaniu.

Pilotażowy program realizowany jest w okresie od 4 kwietnia 2012 r. do 31 sierpnia 2013 r. W połowie maja wyłonione zostały placówki, które objęto programem. Na terenie woj. śląskiego do udziału w "Cyfrowej szkole" zgłosiło się 367 szkół, a do realizacji programu, w drodze losowania, zakwalifikowano 41 placówek, w tym 2 z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny – SP nr 8 w Dębieńsku oraz ZS nr 1 w Leszczynach.

Dzięki udziałowi w programie szkoły uzyskają możliwość unowocześnienia bazy technologicznej, a nauczyciele zdobędą nowe umiejętności i kompetencje.

W ramach otrzymanego wsparcia finansowego szkoły będą mogły kupić m.in.: przenośne komputery dla uczniów i nauczycieli, drukarki, skanery, tablice interaktywne, projektory multimedialne. Unowocześniona zostanie także sieć internetowa.

Wartość zadania w ZS nr 1 wynosi łącznie 161 700 zł, w tym dotacja rządowa 112 710 zł, SP nr 8 – 174 570 zł, dotacja - 133 680 zł.

do góry