Strona główna/Urząd/Aktualności/CKE w konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną województwa

CKE w konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną województwa

Aktualności 1 Sierpnia 2014

Realizacje z 34 gmin regionu aspirują do miana najlepszych rozwiązań architektoniczno-urbanistycznych w województwie śląskim. W tym gronie znajduje się także Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach. Zachęcamy do wsparcia tej inwestycji w głosowaniu internetowym.

 

18 czerwca 2014 zakończył się etap składania propozycji w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. W tegorocznej, 15 edycji konkursu zgłoszono 45 realizacje. Zlokalizowane są one na terenie 34 gmin.Tegoroczne kandydatury dotyczą m.in. rewitalizacji terenów poprzemysłowych, zagospodarowania rynków, placów i skwerów, terenów rekreacyjnych i sportowych oraz rewitalizacji obiektów historycznych.

Na przełomie lipca i sierpnia planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez komisję konkursową złożoną z członków Wojewódzkiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej.

Dziś ruszył także plebiscyt internautów. Głosowanie będzie trwało do końca wakacji, a realizacja najpopularniejsza wśród biorących udział w zabawie zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów.

Laureatów konkursu wyłonionych przez jury poznamy w październiku br.Zachęcamy do głosowania na CKE:

 

http://www.slaskie.pl/npp/?grupa=20&rok=2014&id_menu=21

do góry