Strona główna/Urząd/Aktualności/CKE – najnowsza galeria zdjęć ukończonego obiektu

CKE – najnowsza galeria zdjęć ukończonego obiektu

Aktualności 17 Maja 2013

Od poniedziałku rozpoczynają się kolejne procedury związane z odbiorem technicznym Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce. Obiekt jest już ukończony – zapraszamy do zapoznania się z najnowszą galerią zdjęć.

"Doczekaliśmy wspaniałego obiektu – nie kryje radości burmistrz Wiesław Janiszewski. - Niedokończony budynek, który przez dziesięciolecia niszczał, wreszcie będzie mógł tętnić życiem udostępniony naszym mieszkańcom. Wraz ze zmianą hali zmienia się także wizerunek centrum Czerwionki. Całkiem niedawno w tym obrębie miasta zalegało błoto, a teraz mamy funkcjonalnie i estetycznie zagospodarowane miejsce". 

Tempo inwestycji było imponujące! Podczas realizacji zadania w obiekcie pracowało nawet do 200 osób dziennie. 

"25 października 2011 r. podpisaliśmy umowę z wykonawcą tej inwestycji. Na sporządzenie obszernej wielobranżowej dokumentacji projektowej mieliśmy zaledwie pięć miesięcy. To było niezwykle ambitne zadanie, ale się udało. Prace ruszyły w kwietniu ubiegłego roku, ich zakończenie nastąpiło 15 maja. Ogromne zadanie wykonane zostało w zaledwie 13 miesięcy" - podkreśla Grzegorz Kowalski, naczelnik wydziału inwestycji i remontów UGiM.

W obiekcie powstała m.in. piękna sala widowiskowo-teatralną z najwyższej jakości sprzętem technicznym do obsługi mechaniki sceny oraz nagłaśniającym
kawiarenka
3 sala konferencyjne
lustrzana sala do zajęć ruchowych z wyposażeniem audio. 

"To dla nas kolosalna różnica w jakości pracy i ofercie, którą możemy skierować do mieszkańców" – podkreślają pracownicy MOK-u.

Na realizację projektu UGiM pozyskał środki unijne. Wartość inwestycji wynosi 16 113 782,14 zł, z czego dofinansowanie z UE - 11 479 458,39 zł.

do góry